pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Wielka księga Marsa. Wszystkie obsesje na punkcie Czerwonej Planety

Autor książki:

Marc Hartzman

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2022
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788323351733
ISBN: 978-83-2335-173-3
Data: 2022-11-25
58.32  68.00  9.68 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Dlaczego Mars tak przyciąga i fascynuje
Bogato ilustrowana, zajmująca i bardzo zabawna Wielka księga Marsa ukazuje fenomen naszej fascynacji Czerwoną Planetą i jej miejsce w popkulturze. Znajdziecie tu hipotezy na temat życia na Marsie, wywiady z naukowcami i archiwalne zdjęcia.

Marsem interesowali się już starożytni Egipcjanie, ale prawdziwa marsjańska obsesja pojawiła się w XIX wieku. Na jego powierzchni zaobserwowano wtedy kanały, które sugerowały obecność życia. Naukowcy i przedsiębiorcy prześcigali się w pomysłach, jak skontaktować się z Marsjanami. Czerwona Planeta stała się ikoną kultury popularnej, bohaterką powieści i filmów, od kreskówek Loonely Tunes po Kroniki marsjańskie i Marsjanina. Nasze nieustanne pragnienie eksploracji Marsa zaowocowało wystrzeleniem przez NASA łazika Perseverance w 2020 roku i dalekosiężnymi planami kolonizacji tej planety, które snuje między innymi Elon Musk.

Ludzie obserwują Marsa od wieków, ale czy kiedykolwiek Marsjanie spoglądali w stronę Ziemi Być może pewnego dnia uda nam się odpowiedzieć na to pytanie.

Czy wiesz, że
- niektórzy naukowcy na przestrzeni wieków sądzili, że Marsjanie mieli skrzela, żółte twarze oraz czarne szczęki, no i byli dużo mądrzejsi od nas
- lądownik Viking, zanim znalazł się na powierzchni Czerwonej Planety, został poddany sterylizacji, aby nie zaszkodzić marsjańskim stworzeniom
- budulcem domów przyszłych kolonistów może będzie lód, który służyłby też jako bariera przed promieniowaniem
"Choć dzisiaj już wiemy, że na Marsie nie ma małych zielonych ludzików, to ciągle stoimy przed inną wielką zagadką - czy to właśnie Mars będzie planetą, na której zamieszkamy Wielka Księga Marsa to fascynująca opowieść o planecie, która rozpala wyobraźnię ludzi od tysięcy lat. Zachwycające wydanie, absurdalne pomysły ludzi, które dziś bawią i porcja ciekawej historii - przed Wami prawdziwa marsjańska perełka!"
Diana Chmiel, Bardziej Lubię Książki niż Ludzi
Rzetelnie przygotowane, przezabawnie napisane i pięknie zilustrowane dzieje Czerwonej Planety oraz jego eksploracji w kulturze mieszkańców Ziemi. Niezła zabawa! Hartzman oddał historii Marsa wielką przysługę.

dr Pascal Lee, współzałożyciel i prezes Mars Institute oraz naukowiec planetarny w Instytucie SETI
Wspaniała książka, w której każdy znajdzie coś dla siebie (...) wszystkie strony są pełne faktów i szczegółów, a także pięknych obrazów, plakatów i zdjęć z przeszłości aż po czasy teraźniejsze.

San Francisco Book Review
Obowiązkowa pozycja (...) ogromny zbiór osobliwości związanych z Marsem.

Weird Universe

Marc Hartzman według ABC News jest jednym z najważniejszych amerykańskich znawców rzeczy dziwacznych Hartzman uznaje to za komplement, ponieważ jego pasja do niezwykłości zaczęła się jeszcze w młodości, wraz z książką Roberta Ripleya Believe It or not i corocznymi wydaniami Księgi rekordów Guinnessa. Jest autorem książek o cyrkowcach, głowie Olivera Cromwella, dziwnych rzeczach na e Bayu i niekonwencjonalnych przesłaniach od Boga. Teksty Hartzmana ukazywały się także w Mental Floss, Bizarre i należącym do Huff Post/AOL Weird News. O dziwactwach opowiadał w CNN, MSNBC, Ripley s Radio oraz w programie Tajemnice w muzeum na kanale Travel. Hartzman pracuje w branży reklamowej i mieszka w New Rochelle z żoną Liz i ich dwiema dziewczynkami.

Książka "Wielka księga Marsa. Wszystkie obsesje na punkcie Czerwonej Planety" - Marc Hartzman - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2022 r. Cena 58.32 zł. Zapraszamy na zakupy!

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]