pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wieczna księżniczka

Autor książki:

Philippa Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2010
Oprawa: miękka
Ilość stron: 550 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788324578849
ISBN: 978-83-245-7884-9
Data: 2010-04-14
Cena wydawcy: 39.90 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Philippa Gregory raz jeszcze udowadnia, że za dobrze znaną historią można odkryć nieznaną opowieść o dzielnych królowych zmieniających oblicze renesansowej Europy i o nieopisanej przedtem miłości, która wpłynęła na losy całego narodu.

Katarzyna Aragońska przychodzi na świat jako Catalina, infantka hiszpańska. W wieku trzech lat zostaje zaręczona z księciem Walii, Arturem, synem i dziedzicem króla Henryka VII.Wie, że jej przeznaczeniem jest władać tym odległym i jakże odmiennym od jej ojczyzny krajem. Z pokorą przyjmuje swój los, choć przyszły świekr wita ją w nowej ojczyźnie, posuwając się do wielkiej obelgi, a mężczyzna, za którego ma wyjść, okazuje się nieopierzonym młodzikiem. Z wolna przywyka do życia na dworze pierwszego z Tudorów, a jej związek z Arturem okazuje się więcej niż znośny. Niespodzianie w tym ułożonym małżeństwie pojawia się czuła i namiętna miłość.
Niestety szczęście nie trwa długo, młody Artur umiera, a pozostawiona sama sobie Katarzyna musi znaleźć sposób, by wbrew przeciwnościom stać się królową Anglii i począć następcę tronu. Jako nieodrodna córka swojej matki, o równie nieustraszonym duchu, Katarzyna uczyni wszystko, aby dopiąć swego.

Książka "Wieczna księżniczka" - Philippa Gregory - oprawa miękka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 550 stron i została wydana w 2010 r.