pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Widoczne i niewidoczne. Atom, łupki, wiatr w dyskursach medialnych wokół energetyki

autor:

Aleksandra Wagner

(red.)
Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 196 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788323341154
ISBN: 978-83-2334-115-4
Data: 2016-09-19
37.11  39.90  2.79 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Widoczne i niewidoczne. Atom, łupki, wiatr w dyskursach medialnych wokół energetyki - Aleksandra Wagner - opis książki:

Transformacja systemu energetycznego to nie tylko zmiany technologiczne, lecz także zmiana wzorów myślenia i praktyk społecznych. Definiowanie wyzwań i problemów polityki energetycznej dokonuje się w komunikacji i choć często przebiega za zamkniętymi drzwiami gabinetów polityków i ekspertów, ma swoje odzwierciedlenie w sferze publicznej, szczególnie w mediach.

Czy media stwarzają odbiorcom warunki do deliberacji? W jaki sposób przestrzeń medialna reaguje na postulaty otwierania debaty dla różnych aktorów i stanowisk? Kto w sferze publicznej jest widoczny dla innych? Jak buduje się ową widoczność problemów, pozycji, stanowisk i argumentów? Czy nowe media dają obywatelom szanse na samodzielne włączenie się w debatę o problemach energetycznych?
Z przedstawionych analiz wyłania się obraz daleki od dialogicznej przestrzeni poszukującej wieloaspektowego i dojrzałego porozumienia. Wydawać by się więc mogło, że opisywane, tak wyraźne mechanizmy wykluczenia i dominacji będą sprzyjać postrzeganiu owej przestrzeni jako areny, na której ścierają się partykularne interesy i różne perspektywy aktorów. Tocząca się tu walka rzadko jest jednak starciem uzbrojonych w argumenty rzeczników różnych światów. Do zasadniczej konfrontacji dochodzi raczej przy wejściu, na samej arenie muskuły prężą już tylko najsilniejsi.

"Należy podkreślić wagę i aktualność problematyki badawczej poruszonej w niniejszej publikacji, a także sposób zaplanowania i realizacji badań oraz profesjonalizm analiz we wszystkich tekstach zamieszczonych w książce. Jest to w pewnym sensie opracowanie mające w Polsce charakter pionierski".

Z recenzji dr. hab. Mariana Niezgody, prof. UJ

Książka „Widoczne i niewidoczne. Atom, łupki, wiatr w dyskursach medialnych wokół energetyki” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Książka posiada 196 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Widoczne i niewidoczne. Atom, łupki, wiatr w dyskursach medialnych..."
Aleksandra Wagner (red.) - autor m.in.:
Produkty podobne:
Gospodarka niskoemisyjna. Uwarunkowania - okładka książki
Gospodarka niskoemisyjna. Uwarunkowania i wyzwania... Joanna Mazurkiewicz, Kazimierz Pająk (red.)
Państwo w gospodarce - okładka książki
Państwo w gospodarce Katarzyna Szarzec