pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni
Tytuł książki:

Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni

Autor książki:

Donald Kalsched

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zysk i S-ka
Rok wyd.: 2016
Oprawa: twarda
Ilość stron: 352 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788377856369
ISBN: 978-83-7785-636-9
Data: 2016-01-29
Cena wydawcy: 55.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Medytacja psychologia jogi w praktyce
Medytacja psychologia jogi w praktyce 19.68 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Psychodrama w teorii i praktyce
Psychodrama w teorii i praktyce 39.13 zł pozycja dostępna!

Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni - Donald Kalsched - opis książki:

Przełomowa publikacja w zakresie klinicznego podejścia do pracy z doświadczeniem traumatycznym.

Prezentując reakcję "drugiej linii obron" psychiki na wczesne doświadczenie traumatyczne Donald Kalsched integruje perspektywę psychologii analitycznej, wywodzącej się z prac C. G. Junga i psychoanalizy, szczególnie teorii relacji z obiektem. Autor pokazuje, jak psychika reaguje "do wewnątrz" na przygniatające wydarzenia życiowe. Funkcją opisywanego przez niego archetypowego systemu samoochrony psychiki jest zachowanie straumatyzowanego rdzenia osobowości i odizolowanie go od rzeczywistości, co w późniejszym czasie ma daleko idące konsekwencje dla funkcjonowania osoby, tak często obserwowane przez psychoterapeutów w ich pracy klinicznej. To nie sama trauma stanowi wstrząs dla psychiki według Kalscheda - psychika uczestniczy w nim, traumatyzując siebie samą w odpowiedzi na druzgocące wydarzenia i odcinając od potrzeb i pragnień psychicznych.

Analizując powstawanie i działanie archetypowego systemu samoochrony, Donald Kalsched nawiązuje do prac Carla Gustava Junga i innych praktyków Jungowskich i psychoanalitycznych, w tym do Donalda Winnicotta. I ilustruje swą pracę bogatymi przykładami z pracy klinicznej, analizy snów i baśni.

Książka godna polecenia zarówno dla klinicystów zajmujących się pracą z traumą jak i dla wszystkich zainteresowanych psychologią Jungowską, a szczególnie jej wymiarem związanym z rozumieniem doświadczenia traumatycznego.

Książka „Wewnętrzny świat traumy. Archetypowe obrony jaźni” - oprawa twarda - Wydawnictwo Zysk i S-ka. Książka posiada 352 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Donald Kalsched - autor m.in.: