pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Wszystkie marzenia świata - okładka książki
Wszystkie marzenia świata pozycja dostępna
Historia bez cenzury 3 - okładka książki
Historia bez cenzury 3 pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
We mgle czasów
książka:

We mgle czasów

Dane szczegółowe:
Wydawca: Świat Książki
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 848 s.
Wymiar: 125x200 mm
EAN: 9788379430949
ISBN: 978-83-7943-094-9
Data: 2014-03-05
pozycja niedostępna

We mgle czasów - Antonio Munoz Molina - opis książki:

Pod koniec października 1936 roku hiszpański architekt Ignacio Abel przybywa do Nowego Jorku, by rozpocząć ostatni etap swojej długiej podróży. Jej początkiem była ucieczka do Francji przez jeden z frontów wojny domowej, za którym pozostawił żonę i dzieci. Podróż wypełniają mu wspomnienia sekretnego romansu z kobietą, która była miłością jego życia, a także konfliktów i wstrząsów poprzedzających bratobójcze walki w Hiszpanii.

Największy współczesny pisarz hiszpański mierzy się w tej powieści z największą traumą swej ojczyzny - hiszpańskiej wojny domowej. Opowiada o latach 1933-1936, które doprowadziły do krwawego, bratobójczego konfliktu. W powieści przewijają się postaci realnie istniejące (Negrín, Moreno Villa, Bergamín ) i fikcyjne. Tworzą one kontekst życia głównego bohatera, a zarazem sieć wątków zamieniających powieść w symfonię obrazów i skojarzeń oddających klimat epoki. Wyszukany styl, wspaniała historia miłosna i wnikliwy obraz przemian, które nieubłaganie kształtują ludzkie życie i przeznaczenie - epicki rozmach jest tu doprawdy imponujący.

Dzieło wybitne, łączące w sobie historię miłosną z barwnym portretem trawionego wojną narodu - Kirkus Review Molina wreszcie zaczyna zdobywać międzynarodowy rozgłos, na który niewątpliwie zasługuje. - The Booklist Wojna i pokój hiszpańskiej wojny domowej, opisująca czasy spokojnej rutyny i groteskowej brutalności - Publishers Weekly Nakreślony po mistrzowsku i z dbałością o najdrobniejszy szczegół portret Hiszpanii, łączący prawdziwą historię z literackim wyobrażeniem, pokazujący napięcie między poddaniem się miłości i sztywnymi regułami wojny. Powieść Moliny to jeden z najbardziej imponujących pomników hiszpańskiej wojny domowej w dziejach literatury. - The Washington Post

Książka „We mgle czasów” - oprawa miękka - Wydawnictwo Świat Książki.

Książka posiada 848 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "We mgle czasów"
Antonio Munoz Molina - autor m.in.:
Jak przemijający cień - okładka książki
Jak przemijający cień Antonio Munoz Molina;
Zima w Lizbonie - okładka książki
Zima w Lizbonie Antonio Munoz Molina;
Kupujący tę pozycję zamówili również:
W ogrodzie bestii - okładka książki
W ogrodzie bestii Erik Larson