pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Wczoraj dla dzisiaj

Autor książki:

Ula Lynx

Dane szczegółowe:
Wydawca: Novae Res
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 130x210 mm
EAN: 9788381471930
ISBN: 978-83-8147-193-0
Data: 2018-12-13
Cena wydawcy: 39.99 złpozycja niedostępna

Opis książki:

"Dopiero gdy weźmiesz odpowiedzialność za swoją planetę, możesz zacząć żyć pełnią życia.

Na planecie Carinie życie płynie w doskonałej harmonii. Jej mieszkańcy nie znają wojen ani głodu, doceniają piękno natury, cieszą się każdym dniem, a za najwyższe wartości uznają prawdę, dobro i miłość. Dzięki niezwykle zaawansowanemu postępowi technicznemu i ważnym odkryciom astronomicznym, Carynianie szykują się do ekspedycji na odległą planetę Vigor. Wierząc w powodzenie swojej misji, chcą dokładnie poznać warunki życia i zwyczaje Vigorian. Jednak to, co tam zastaną, przejdzie ich najśmielsze wyobrażenia...

Ta wciągająca, pełna przygód historia nie tylko dostarczy wam mnóstwa niezapomnianych emocji, ale też skłoni do zadania pytań o to, co może się wydarzyć, gdy zrzekamy się odpowiedzialności za świat, w którym przyszło nam żyć.

Carina to piękna planeta, to świat bardzo pozytywny. W przeszłości zdarzały się i u nas reżimy, ale nigdy w historii nie było cierpienia i wojen. Nie ma podziałów, każdy posiada to, czego potrzebuje, nie ma majątków, nie ma chciwości i nie ma głodu. Jesteśmy jednością. U nas nie ma lepszych i gorszych. Nie posiadamy nad sobą żadnej władzy, istnieją u nas rady, ale rady służą, a nie rządzą. Cenimy życie każdej istoty we wszechświecie. Carynianie żyją długo, dożywamy pięciuset lat. O takiej długości życia zdecydowaliśmy sami. Najważniejsze wartości to: moralność, prawda, dobro i miłość."

Książka "Wczoraj dla dzisiaj" - Ula Lynx - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Novae Res. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2018 r.

Ocena: 4.5 (z 2 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: Urszula; Ocena: 5 pkt.; Data: 2020-05-11 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
„Wczoraj dla dzisiaj”, Ula Lynx
Całkiem niezłe imagine-fiction
A gdyby tak rzucić wszystko i…przenieść się na inną planetę? Okazuje się, że to wcale nie jest sen wariata, o ile tę inną planetę zacznie się dostrzegać w tej, po której się stąpa.

„Wczoraj dla dzisiaj” to debiutancka powieść Uli Lynx, która przenosi czytelnika na planetę Carina, do świata, w którym żyje się pełnią życia. Dalekiego od konsumpcjonizmu i globalizmu, wolnego od chaosu i problemów, z którymi mierzy się współczesny świat. Można rzec, że to miejsce idealne, w którym ludność – Carinianie – żyje w zgodzie z samymi sobą i innymi. Ich postawa jest wynikiem dążenia do uczynienia świata takim, w jakim każdy chce żyć – wolnego od wojen i niewygody, gdzie najwyższymi wartościami są miłość, tolerancja, wspólne dobro i prawda. Ciągła ciekawość i rozwój technologiczny pozwalają Carinianiom na poznawanie nie tylko swojego otoczenia – szykują się do ekspedycji na planetę Vigor, w poszukiwaniu nowych źródeł inspiracji, pchani nadzieją i radosnym podnieceniem. A czy to, z czym przyjdzie im się zmierzyć, jest zgodne z oczekiwaniami? Czy może istnieć coś lepszego niż Carina? A może świat poza nią wcale nie jest tak idealny…?

Lynx w bardzo zgrabny, przystępny sposób tworzy sztuczny świat, który mocno zakorzenia się w wyobraźni czytelnika. Pod płaszczykiem fantastyki ukrywa niezwykle sugestywny przekaz i nieszablonowe odwołania do realiów, które w słodko-gorzki sposób obnażają prawdę o współczesnym świecie. Można się pokusić o stwierdzenie, że Carina to nie kraina wykreowana na potrzeby książki, ku uciesze popkultury, łaknącej wszystkiego, co poza-rzeczywiste, a jedynie tego, co proste i rozrywkowe. Bo owszem, rozrywka jest – mocno dopowiedziany świat, wyraziści bohaterowie, soczyste dialogi, wielowymiarowość emocji, a do tego poczucie oderwania, odrealnienia, czysta przyjemność płynnej fabuły. Ale gdzieś w świadomości rodzi się też tęsknota, poczucie, że owa Carina to nie jakaś odległa, wyimaginowana planeta, a świat, tu i teraz, tylko… No właśnie, jaki? Nieosiągalny? Czy wręcz przeciwnie? I czym zatem jest Vigor? Czy autorka stworzyła obraz rzeczywistości czy jej przeciwieństwa? Jedno jest pewne – zrobiła to świetny sposób, bardzo lekki, a zarazem dosadny.

Powieść Lynx jest jak balansowanie gdzieś na pograniczu science a imagine. Wydaje się, że nie ma tu kultu nauki, nie ma świata, który jest niemożliwy do stworzenia. Jest za to fiction, ale stworzona z tęsknoty, z silnego przekonania o odpowiedzialności nie tylko za siebie, ale i za swoje otoczenie. Odpowiedzialności, którą można wziąć na swoje barki, udźwignąć, przenosić i rozdzielać jej ciężar, by nie była balastem, a wspólnym doświadczeniem. A wszystko to w przyjemnej, prawdziwie fantastycznej, miejscami zabawnej, miejscami refleksyjnej, starannej formie. Z pewnością wyobraźnia czytelnika nie spocznie jedynie na kartach powieści, bo wciąż będzie się zastanawiał, jakby to było, gdyby wczoraj pomyślał o dzisiaj.
Autor: Marek B.; Ocena: 4 pkt.; Data: 2019-01-18 ; Zobacz regulamin pkt 2.5
Bardzo dobra książka. Ciekawy świat, unikalne, dobrze rozwinięte postacie i wspaniała opowieść. Jedynym powodem, dla którego nie dałem tej książce pięć gwiazdek, jest to, że w rzadkich przypadkach robi się trochę zbyt politycznie, a niektóre rozdziały są nieco trudne do czytania. Ogólnie, Wczoraj Dla Dzisiaj jest bardzo dobra książka i polecam ją dla wszystkich.