pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Wbrew stereotypom. Normatywny i społeczny wizerunek straży miejskich...
książka:

Wbrew stereotypom. Normatywny i społeczny wizerunek straży miejskich w Polsce

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2011
Oprawa: miękka
Ilość stron: 312 s.
Wymiar: 160x220 mm
EAN: 9788377801161
ISBN: 978-83-7780-116-1
Data: 2012-11-12
33.52  42.00  8.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Wbrew stereotypom. Normatywny i społeczny wizerunek straży miejskich w Polsce - opis książki:

Publikacja niniejsza jest rezultatem refleksji teoretyków specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa, socjologów oraz praktyków związanych z działalnością straży gminnych (miejskich), jej przedmiotem zaś - normatywne podstawy aktywności tej instytucji i społeczny kontekst jej funkcjonowania. Główną inspiracją dla powstania książki była dyskusja nad nowelizacją ustawy o strażach gminnych z 2009 roku, a bezpośrednim impulsem zorganizowana przez Prezydenta Miasta Krakowa, Unię Metropolii Polskich oraz Straż Miejską Miasta Krakowa konferencja naukowa pt. Straż miejska w świetle prawa i w obiektywie mediów, która odbyła się przy współudziale pracowników naukowych Wydziału Prawa i Administracji UJ w Krakowie 9 listopada 2009 r. - na kilka tygodni przed wejściem w życie tej nowelizacji. Przedstawiciele władz samorządowych, reprezentanci straży gminnych i miejskich z całego kraju, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Policji, mediów oraz środowisk akademickich podjęli krytyczny namysł nad obecnym modelem policji samorządowej w Polsce, rozważając potrzebę jego zmiany oraz próbując wytyczyć jej możliwe kierunki.

Fragment Wstępu

Książka „Wbrew stereotypom. Normatywny i społeczny wizerunek straży miejskich w Polsce” - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek.

Książka posiada 312 stron i została wydana w 2011 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Wbrew stereotypom. Normatywny i społeczny wizerunek straży miejskich..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Notatki 4 - okładka książki
Notatki 4 Michael Fleischer
W lustrze mediów - okładka książki
W lustrze mediów Marek Sokołowski