pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Warszawianka. Od zmierzchu do świtu

Autor książki:

Ida Żmiejewska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Skarpa Warszawska
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 430 s.
Wymiar: 205x140 mm
EAN: 9788366939318
ISBN: 978-83-6693-931-8
Data: 2021-09-01
26.00 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Opis książki:

Karnawał 1894 roku. Warszawa bawi się w najlepsze. Każdego dnia w wielkich salach i domach prywatnych odbywają się przyjęcia, rauty i maskarady. Matki robią wszystko, aby znaleźć odpowiednich mężów dla córek, a ojcowie liczą ruble przeznaczone na posagi.
Radosny nastrój przerywa morderstwo. W trakcie balu w Resursie Obywatelskiej, ginie Józefina Majerowa, wyrocznia w sprawach mody oraz autorka rubryki towarzyskiej w jednej z warszawskich gazet. Zabójca zniknął w tłumie gości, nie zostawiając śladów.
Młody sędzia śledczy, Jerzy Szuster, robi wszystko, aby rozwikłać sprawę dziwnej zbrodni. Pomaga mu w tym komisarz policji, Aleksander Woronin.
Niestety, wysiłki śledczych nie przynoszą efektu. Nikt nie zna tajemnic zmarłej dziennikarki, motywy zbrodni są niejasne, zeznania świadków wykluczają się wzajemnie, podejrzani mają żelazne alibi, a jedynym dowodem rzeczowym jest stłuczona butelka. Wygląda na to, że w krwawej układance brakuje najważniejszych elementów.
Tymczasem ktoś zabija kolejną osobę
Co łączy dwie z pozoru różne ofiary? Czy rozwiązania zagadki należy szukać w teraźniejszości, czy może w zamierzchłej przeszłości? Jaką rolę w sprawie odgrywa Leontyna Rapacka? Czy pierwsze śledztwo Jerzego Szustra ma szanse zakończyć się sukcesem?
I czy Aleksander Woronin zdoła uporządkować swoje życie osobiste?
Najnowsza powieść Idy Żmiejewskiej, której debiutancka Warszawianka zdobyła nominację do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Książka "Warszawianka. Od zmierzchu do świtu" - Ida Żmiejewska - oprawa miękka - Wydawnictwo Skarpa Warszawska. Książka posiada 430 stron i została wydana w 2021 r. Cena 26.00 zł. Zapraszamy na zakupy!