pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Warszawa44. Popiół i łzy

Autor książki:

Andrzej Solak

Dane szczegółowe:
Wydawca: eSPe
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 360 s.
Wymiar: 135x200 mm
EAN: 9788374826457
ISBN: 978-83-7482-645-7
Data: 2014-07-10
22.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Wstrząsająca opowieść o jednej z największych tragedii w historii Polski. Ku końcowi zbliżał się piąty rok najbardziej niszczycielskiej wojny w naszych dziejach. Na terytorium Rzeczypospolitej walczyły ze sobą dwie armie totalitarnych państw, które wcześniej zaatakowały i podzieliły między siebie nasz kraj. Choć formalnie jedno z nich było sojusznikiem naszych sojuszników, to jego poczynania jasno wskazywały, że przyszłość Polski rysuje się w ciemnych barwach. Dowództwo polskiego podziemnego wojska uznało, że w tej sytuacji trzeba rozpocząć w Warszawie powstanie przeciwko Niemcom.

Czy była to słuszna decyzja Jaki miała wpływ na naszą historię Jakimi siłami dysponowały walczące strony Jak żyli i walczyli powstańcy przez dwa miesiące zmagań Jaki był los cywilnych mieszkańców miasta Kim byli ci, którzy utopili powstanie w morzu krwi Jak wyglądała i jakie znaczenie miała pomoc z zewnątrz dla powstania Jaki jest bilans tego jednego z najbardziej niezwykłych wydarzeń w historii wojskowości Odpowiedzi na te i wiele innych pytań można znaleźć, czytając tę poruszającą książkę. Ukazuje ona swego rodzaju panoramę Powstania Warszawskiego, utkaną z dziesiątek znaczących epizodów. Opowiada o mieście, które walczyło i umierało. O ludziach, którzy spędzali te dni w euforii lub w poczuciu rozpaczy, modląc się żarliwie bądź wygrażając pięścią Niebiosom. O bohaterstwie i wytrwałości warszawskich powstańców i cywilów, ale i o łzach, które na ich twarzach mieszały się z popiołem z palących się domów.

Ta książka jest niczym wielobarwny żałobny fresk poświęcony zamienionemu w morze ruin miastu i ludziom, którzy niemal bezbronni przez dwa miesiące powstrzymywali regularne, doskonale uzbrojone jednostki wroga. Podziw dla nich przeplata się w niej z bólem czy nawet goryczą z powodu straszliwej tragedii, jaką zaowocowała decyzja o rozpoczęciu Powstania.

Książka "Warszawa44. Popiół i łzy" - Andrzej Solak - oprawa miękka - Wydawnictwo eSPe. Książka posiada 360 stron i została wydana w 2014 r. Cena 22.10 zł. Zapraszamy na zakupy!