pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

W ustach sól

Autor książki:

Charlotte Runcie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prószyński
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 376 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788382342116
ISBN: 978-83-8234-211-6
Data: 2021-08-12
30.56 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

Od kiedy istniały łodzie, żeglarze używali położenia gwiazd do nawigacji. Najlepszy sposób na określenie, gdzie się znajdujesz, i na dotarcie do miejsca, w którym chcesz być, to wyczucie wszystkiego, co cię otacza. Wiatru, pór roku, gwiazd. Hipnotyzująca opowieść, snuta w rytmie uderzających o brzeg fal, o tym, czym jest morze dla nas, a czym było dla innych na przestrzeni wieków. Dzika szkocka przyroda, mity i legendy, szanty, morskie pejzaże, a w tle historia kobiet, międzypokoleniowych więzi, charakternej babki, ciąży i macierzyństwa. Ta książka to spacer nad brzegiem morza z Turnerem, Szekspirem, poetami epoki romantyzmu i śpiewającymi szanty morskimi wilkami. To oda do oceanów - do żeglarzy stawiających czoło zdradliwym morskim prądom, do kobiet, które straciły bliskich na skutek sztormowych fal, do stworzeń zamieszkujących morskie głębiny, do plażowiczów, do wielbicieli morskich kąpieli i pływaków, a nawet do syren.

Charlotte Runcie urodziła się w szkockim Edynburgu, a literaturę studiowała w Cambridge. Przez wiele lat mieszkała i pracowała w rodzinnym mieście, gdzie prowadziła chór folkowy. Obecnie mieszka w Scottish Borders. Jej dotychczasowy dorobek to utwory poetyckie: jest laureatką tytułu Foyle Young Poet of the Year oraz nagrody Christopher Tower Poetry Prize. Współpracuje także z "Daily Telegraph". "W ustach sól" to jej pierwsza książka.

Książka "W ustach sól" - Charlotte Runcie - oprawa miękka - Wydawnictwo Prószyński. Książka posiada 376 stron i została wydana w 2021 r. Cena 30.56 zł. Zapraszamy na zakupy!