pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Metafizyka - okładka książki
Metafizyka pozycja dostępna
»
»
»
W tej latarni... Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie...
»
»
książka:

W tej latarni... Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie hermeneutycznej

Dane szczegółowe:
Wydawca: Uniwersytet Opolski Instytut Filologii Polskiej
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788386881406
ISBN: 83-86881-40-2
Data: 2007-06-06
Cena wydawcy: 21.00 złpozycja niedostępna

W tej latarni... Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie hermeneutycznej - Adrian Gleń - opis książki:

Książka Adriana Glenia "W tej latarni.". Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie hermeneutycznej poświęcona jest związkom późnej twórczości Mirona Białoszewskiego z ontologią egzystencjalną Martina Heideggera. Autor, wychodząc od krytyki odczytań biografistycznych, stara się zastosować klucze analityki jestestwa do opisu struktury podmiotu tekstu literackiego, odpowiada na pytanie o problem Bycia i związki twórczości autora Rozkurzu z poszukiwaniami Transcendensu. Tak skomponowana całość układa się w rodzaj monografii późnego pisarstwa jednego z najbardziej oryginalnych poetów XX wieku, monografii powstałej z przyjęcia perspektywy hermeneutycznej.

"Autor postanowił odpowiedzieć na pytanie o wartość znaczeniową tekstów Białoszewskiego dla czytelnika, który nie będzie znać ani biografii pisarza ani jej społecznych i kulturowych kontekstów. W bardzo obszernej bibliografii prac o Białoszewskim książka Adriana Glenia mieć będzie miejsce swoiste, głównie dzięki konsekwencji metodologicznej, z jaką zostało ono zamienione w postępowanie analityczne. Praca ta może mieć odświeżające znaczenie nie tylko dla dalszego czytania Białoszewskiego, ale również dla szerszej świadomości literaturoznawczej".
[z recencji wydawniczej Andrzeja Zawady]

Książka „W tej latarni... Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie hermeneutycznej” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytet Opolski Instytut Filologii Polskiej.

Książka posiada 222 stron i została wydana w 0000 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "W tej latarni... Późna twórczość Mirona Białoszewskiego w perspektywie..."
Adrian Gleń - autor m.in.:
Język rzeczywistości - okładka książki
Język rzeczywistości Adrian Gleń;