pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W służbie Boga i Polski. Komunistyczna bezpieka wobec kardynała Stefana...
Książki »
Tytuł książki:

W służbie Boga i Polski. Komunistyczna bezpieka wobec kardynała Stefana Wyszyńskiego

Dane szczegółowe:
Wydawca: WAM
Rok wyd.: 2014
Oprawa: twarda
Ilość stron: 782 s.
Wymiar: 160x245 mm
EAN: 9788377678916
ISBN: 978-83-7767-891-6
Data: 2014-09-25
Cena wydawcy: 69.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Oprawcy. Zbrodnie bez kary
Oprawcy. Zbrodnie bez kary 30.69 zł pozycja dostępna!

Niezłomni to seria wydawnicza poświęcona ludziom, którzy zdecydowanie oparli się komunistycznej władzy. Przez lata inwigilowani i podsłuchiwani, śledzeni i represjonowani, otoczeni agenturą, nie ulegali Służbie Bezpieczeństwa i komunistycznej administracji.

Pozostali wierni Bogu i Ojczyźnie.

W czwartym tomie serii prezentowana jest postać kard. Stefana Wyszyńskiego. Książka mieści 165 dokumentów powstałych w latach 1946-1981 i dotyczących różnych aspektów aktywności duszpasterskiej i organizacyjnej kardynała Wyszyńskiego, jego współpracowników i członków rodziny.

Założeniem edycji źródłowej jest spojrzenie na trzydziestopięcioletnią działalność Prymasa Tysiąclecia oczami komunistycznej policji politycznej jako instytucji ateistycznego państwa dążącego do likwidacji wszelkimi dostępnymi środkami (osobowe źródła informacji, osobowe środki pracy operacyjnej, techniczne środki pracy operacyjnej itd.) swojego głównego przeciwnika ideologicznego.

Prezentowane dokumenty zostały poddane wnikliwej krytyce naukowej, zgodnie z aktualnym stanem wiedzy historycznej i z zachowaniem wszelkich reguł warsztatu badawczego dotyczącego pracy z archiwaliami organów represji komunistycznego państwa, znajdujących się obecnie w zasobach Instytutu Pamięci Narodowej.

Tom zawiera również Aneks prezentujący informacje dotyczące przebiegu służby 41 funkcjonariuszy UB-SB zaangażowanych w wieloletnią działalność prowadzaną przeciwko Prymasowi Polski; 28 fotografii kard. Wyszyńskiego z różnych okresów jego posługi duszpasterskiej, w tym także materiały przygotowane przez SB. Książka wyposażona została w wykaz skrótów oraz indeks nazwisk i pseudonimów.

Książka "W służbie Boga i Polski. Komunistyczna bezpieka wobec kardynała Stefana Wyszyńskiego" - ks. Józef Marecki OFMCap, Filip Musiał (red.) - oprawa twarda - Wydawnictwo WAM. Książka posiada 782 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
ks. Józef Marecki OFMCap, Filip Musiał (red.) - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Duszpasterstwa środowiskowe w latach - okładka książki

Duszpasterstwa środowiskowe w latach 1945-1989....

Cecylia Kuta, ks. Józef Marecki OFMCap (red.)
Niezłomni. ku prawdzie i wolności. - okładka książki

Niezłomni. ku prawdzie i wolności. Tom 3. Komunistyczna...

ks. Józef Marecki OFMCap, Filip Musiał (red.)