pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
W poszukiwaniu zapachu snów
Tytuł książki:

W poszukiwaniu zapachu snów

Autor książki:

Iwona Menzel

Dane szczegółowe:
Wydawca: MG
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 382 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788377792285
ISBN: 978-83-7779-228-5
Data: 2014-10-08
24.34 
Ostatni egzemplarz! pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Matka dziesięcioletniego Jana wychowuje samotnie syna w Niemczech. Zniechęcona licznymi, niezbyt udanymi, próbami ułożenia sobie życia u boku kolejnych partnerów, postanawia poświęcić się w przyszłości wyłącznie dziecku i pracy zawodowej. Wkrótce jednak spotyka Josha, tajemniczego, samotnego jeźdźca, i jest zmuszona przemyśleć tę decyzję.

Nie tylko jej własny świat zaczyna się chwiać w posadach. W Polsce zostaje obalona komuna, w Berlinie pada dzielący miasto przez ponad ćwierć wieku mur, droga do zjednoczenia Niemiec staje otworem. "Właściwie dlaczego nie " - mówi sobie matka Jana. "Jak mógłby świat pozostać takim, jakim był, skoro dla mnie tak bardzo się zmienił " Krążąc między Niemcami i Polską, obserwuje z zapartym tchem dramatyczny rozwój wydarzeń i heroiczne wysiłki swojej chaotycznej rodziny, która chwyta się każdego sposobu, żeby w tych burzliwych czasach ratować przed ostateczną zagładą podupadły majątek. Począwszy od ryzykownych joint- ventures z podejrzanymi partnerami, a skończywszy na szukaniu rodzinnych klejnotów przy pomocy kupionego od wycofujących się Rosjan wykrywacza min, nie cofa się przed żadnym brawurowym przedsięwzięciem, które mogłoby pomóc ocalić ukochany majątek Łosinek.

W przypływie szaleńczej odwagi matka Jana spełnia sobie marzenie swojego dzieciństwa i kupuje w Polsce konia. Lukrecja okazuje się jednak wierzchowcem mało kooperatywnym, nad związkiem z Joshem coraz bardziej ciąży cień jego byłej żony Luise, a tajemnicze nocne telefony rabują zestresowanej kobiecie resztkę snu. Euforia zjednoczeniowa mija szybko, kwitnące krajobrazy w nowych Landach kwitną nie dla każdego i powoli powraca cicha tęsknota za dobrymi, starymi czasami.

Być może los nie powinien się zbytnio spieszyć ze spełnianiem naszych marzeń

Książka "W poszukiwaniu zapachu snów" - Iwona Menzel - oprawa miękka - Wydawnictwo MG. Książka posiada 382 stron i została wydana w 2014 r. Cena 24.34 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Iwona Menzel - autor m.in.:
Produkty podobne:
Run Away - okładka książki

Run Away

Weronika Dobrzyniecka
Romans po brytyjsku - okładka książki

Romans po brytyjsku

Penelope Ward, Vi Keeland
Nie podchodź bliżej - okładka książki

Nie podchodź bliżej

Katarzyna Misiołek
Aniela - okładka książki

Aniela

Izabela M. Krasińska
Złodziejka marzeń - okładka książki

Złodziejka marzeń

Anna Sakowicz
Gdzie jest Olga - okładka książki

Gdzie jest Olga

Danka Braun