pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Księgarnia »
Książki »
»
Views on quality of tax regulations on real property Polish and Russian...
książka:

Views on quality of tax regulations on real property Polish and Russian experiences

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 210x145 mm
EAN: 9788382061000
ISBN: 978-83-8206-100-0
Data: 2020-10-22
22.88 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Views on quality of tax regulations on real property Polish and Russian experiences - Anna Drywa, Svetlana Mironova - opis książki:

Problem jakości prawa to kwestia niezmiernie ważna, wpływająca na poziom pewności sytuacji prawnej adresatów norm prawnych. Wysoka jakość prawa jest pożądana, buduje zaufanie do państwa, świadczy o praworządności, dbałości o ochronę interesu obywateli. Stanowczo i wyraźnie formułowane są postulaty konieczności dbania ustawodawcy o wysoki poziom regulacji prawnych. Jednocześnie trzeba być świadomym, że osiągnięcie tego celu, we wciąż zmieniającej się rzeczywistości współczesnego świata jest trudne, w szczególności w zakresie prawa podatkowego. Wyjątkiem w tym zakresie nie są regulacje dotyczące opodatkowania nieruchomości, mimo że jest to jeden z przedmiotów, które najwcześniej podlegały opodatkowaniu.
Celem niniejszej pracy jest analiza jakości regulacji prawnych dotyczących opodatkowania nieruchomości w Polsce i Rosji.
Jakość prawa to wartość demokratycznych państw prawa. Należy zdać sobie jednak sprawę z tego, że wiele czynników wpływa na budowanie jakości prawa. Jest to problem złożony. W tym kontekście zaskakujące może okazać się to, że nie jest ona jednolicie rozumiana.
W publikacji przedstawione są poglądy przedstawicieli nauki w Rosji i Polsce na problem jakości prawa. Ponadto zostaną omówione, przy zachowaniu odpowiedniego stopnia ogólności, krajowe regulacje dotyczące opodatkowania nieruchomości, co będzie stanowić przyczynek do przeprowadzenia rozważań w zakresie konkretnych kwestii, problemów, aspektów i doświadczeń związanych z jakością przepisów podatkowych dotyczących opodatkowania nieruchomości w Polsce i Rosji.

Książka „Views on quality of tax regulations on real property Polish and Russian experiences” - oprawa miękka - Wydawnictwo Uniwersytetu Gdańskiego.

Książka posiada 172 stron i została wydana w 2020 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Views on quality of tax regulations on real property Polish and Russian..."
Anna Drywa, Svetlana Mironova - autor m.in.:
The Sources of Financing Local - okładka książki
The Sources of Financing Local Government in Poland... Jolanta Gliniecka, Svetlana Mironova;
Praktyczne i teoretyczne problemy - okładka książki
Praktyczne i teoretyczne problemy prawa finansowego... Jolanta Gliniecka, Anna Drywa, Edward Juchniewicz, Tomasz Sowiński (red.);
Międzynarodowe i unijne prawo podatkowe - okładka książki
Międzynarodowe i unijne prawo podatkowe Anna Drywa, Edward Juchniewicz, Łukasz Karczyński;
Produkty podobne:
Outlines of Memory - okładka książki
Outlines of Memory praca zbiorowa