pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Vera. Ukryta głębia
Tytuł książki:

Vera. Ukryta głębia

Autor książki:

Ann Cleeves

Dane szczegółowe:
Wydawca: Amber
Rok wyd.: 2013
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 319 s.
Wymiar: 130x205 mm
EAN: 9788324147502
ISBN: 978-83-2414-750-2
Data: 2013-07-03
Cena wydawcy: 37.80 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Szkarłatna głębia
Szkarłatna głębia 26.41 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Parabellum. Tom 3. Głębia osobliwości
Parabellum. Tom 3. Głębia osobliwości 25.53 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Głębia
Głębia 27.14 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Głębia. Skokowiec
Głębia. Skokowiec 31.04 zł pozycja dostępna!

Vera. Ukryta głębia - Ann Cleeves - opis książki:

Małe miasteczko na wybrzeżu Nortumbrii. Piętnastoletni Luke zostaje uduszony i położony w wannie wypełnionej wodą udekorowanej kwiatami. Wkrótce na plaży zostaje znalezione ciało młodej nauczycielki Lily - w pozostawionej przez odpływ wodzie pełnej kwiatów... Stylizacja miejsc zbrodni każe inspektor Verze Stanhope szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego morderca robi ze śmierci swoiste dzieło sztuki.

Stopniowo pojawiają się pierwsze wskazówki, ale Verę najbardziej interesuje grupa ornitologów, którzy znaleźli ciało Lily. Co naprawdę łączy tych czterech mężczyzn i kobietę Czy są naprawdę zaufanym gronem bliskich przyjaciół, za jakich się podają Śledztwo Very odsłania powoli prywatne - i erotyczne - życie mieszkańców spokojnego miasteczka i ich mroczne sekrety. Czas ucieka. Kto czeka na odpowiednią chwilę, by wznieść następny piękny ołtarz z wody i kwiatów "Wybitny literacki kryminał z serii Vera zekranizowanej jako serial telewizyjny bijący na świecie rekordy popularności, w Polsce w ale kino+ Vera to emitowany w niedziele o g. 20.10 od 9 czerwca do 28 lipca 2013 przez ale kino+ bijący rekordy popularności brytyjski serial pełnometrażowych filmów telewizyjnych, powstały na podstawie wybitnych literackich kryminałów Serial Vera, emitowany w Wielkiej Brytanii przez kanał ITV, w USA - przez stacje publiczne, został kupiony przez stacje telewizyjne w 17 krajach. W Ameryce Południowej kupiły go telewizje kablowe.

Pierwszy sezon miał w Wielkiej Brytanii oglądalność blisko 7 milionów! Obecnie emitowany jest sezon 3, a na 2014 zapowiadany jest sezon 4.

Serial Vera bije rekordy popularności - nie tylko z powodu znakomicie oddanego klimatu zimna, odosobnienia, zagadki kryminalnej niemożliwej do odgadnięcia aż do końca, lecz przede wszystkim z powodu bohaterów. A zwłaszcza Very - wzbudzającej podziw i sympatię oryginalnej bohaterki, w którą wcieliła się wybitna angielska aktorka Brenda Blethyn.

Chciałam stworzyć przeciwieństwo młodych, ładnych, uporządkowanych, prawie doskonałych bohaterek skandynawskich kryminałów - mówi Ann Cleeves. I zrobiła to znakomicie.

Silna, wiarygodna bohaterka, której dobrym przyjacielem jest kufel piwa, nie ma nic wspólnego z utrwalonym w literaturze kryminalnej wizerunkiem policjantki. Cleeves jest świetna w portretowaniu swoich bohaterów i odsłanianiu ich sekretów. To właśnie postacie są siłą jej znakomitych kryminałów. Ukryta głębia to mroczna, hipnotyzująca powieść, z ładunkiem intensywnych emocji.

The Spectator Ukryta głębia to powieść misterna, pełna emocjonalnych odcieni, a Cleeves kreuje swoich bohaterów starannie i z empatią. Jej Vera Stanhope - ze swoją nadwagą, swoimi słabościami i swoimi demonami dzieciństwa i przeszłości - jest wprost rewelacyjna.

Tribune Inspektor Vera Stanhope to postać zupełnie wyjątkowa wśród bohaterek literatury kryminalnej. Inteligentna, odważna, bezkompromisowa, ale kierująca się emocjami samotna czterdziestoparolatka, ma poczucie humoru i cięty język. Nie przywiązuje wagi ani do swojego wyglądu, ani do swojego życia. Jej życie napiętnowane jest bolesnymi przeżyciami, a dzieciństwo naznaczone cierpieniem. A mimo to traktuje innych z taką empatią, ciepłem i serdecznością, i tak przeżywa każde śledztwo.

Właśnie ta życzliwość, zrozumienie dla ludzkich tragedii i ludzkich słabości sprawia, że Vera jest świetną detektyw, całkowicie oddaną swojej pracy. Razem z młodym detektywem Joe Ashworthem, swoją prawą ręką i niemal przybranym synem, rozwiązuje sprawy przerażających zbrodni w małych odosobnionych społecznościach, których mieszkańcy mają - jak u Becketta - swoje straszne sekrety.

Książka „Vera. Ukryta głębia” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Amber. Książka posiada 319 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Ann Cleeves - autor m.in.:
Dziki ogień - okładka książki
Dziki ogień Ann Cleeves;
Grząska ziemia - okładka książki
Grząska ziemia Ann Cleeves;
Mgliste powietrze - okładka książki
Mgliste powietrze Ann Cleeves;
Martwa Woda - okładka książki
Martwa Woda Ann Cleeves;
Błękit błyskawicy - okładka książki
Błękit błyskawicy Ann Cleeves;
Czerwień kości - okładka książki
Czerwień kości Ann Cleeves;
Biel nocy - okładka książki
Biel nocy Ann Cleeves;
Czerń kruka - okładka książki
Czerń kruka Ann Cleeves;