pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

VAT Komentarz

Autor książki:

Adam Bartosiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 2704 s.
EAN: 9788383283074
ISBN: 978-83-8328-307-4
Data: 2023-06-19
278.10 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W publikacji dokonano analizy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych, przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szczególny nacisk położono na kwestie związane ze stosowaniem nowych regulacji, które weszły w życie od 1 stycznia, oraz tych, które wejdą w życie w trakcie 2023 r. Obejmują one m.in.:
pakiet SLIM VAT 3, w tym nowe zasady przeliczania faktur korygujących wystawionych w walucie obcej, a także zmiany: w zakresie korekty WDT, podatku naliczonego i prawa do odliczenia, w wiążącej informacji stawkowej (WIS),
dotyczące faktur, podzielonej płatności i rachunków VAT, kas rejestrujących i tzw. sankcji VAT;
czasowe wprowadzenie mechanizmu odwrotnego obciążenia w odniesieniu do niektórych transakcji w zakresie obrotu energią oraz przenoszenia uprawnień do emisji gazów cieplarnianych;
zasady tworzenia i funkcjonowania grup VAT.

Autor starał się zadać kłam opiniom, że komentarze prawnicze zwykle kończą się tam, gdzie zaczyna się problem. Dlatego postawił sobie za cel rozpocząć komentarz w miejscu, w którym problem się rodzi. Jest to wynikiem doświadczeń nabytych w czasie wykonywania czynności doradztwa podatkowego, w związku z prowadzeniem szkoleń, uczestnictwem w konferencjach, seminariach i warsztatach.

Komentarz jest przeznaczony dla doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych w przedsiębiorstwach. Zainteresuje także adwokatów, radców prawnych i pracowników organów podatkowych.

Książka "VAT Komentarz" - Adam Bartosiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 2704 stron i została wydana w 2023 r. Cena 278.10 zł. Zapraszamy na zakupy!