pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

VAT. Komentarz

Autor książki:

Adam Bartosiewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2018
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1476 s.
Wymiar: 175x250 mm
EAN: 9788381243346
ISBN: 978-83-8124-334-6
Data: 2018-03-27
Cena wydawcy: 329.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Dwunaste wydanie komentarza zaktualizował Adam Bartosiewicz. Poprzednie wydania zostały tworzone wspólnie przez Adama Bartosiewicza i Ryszarda Kubackiego.

W publikacji przeanalizowano przepisy ustawy o podatku od towarów i usług wraz z niezbędnym nawiązaniem do aktów wykonawczych oraz przepisów prawa unijnego i orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości. Szczególny nacisk położono na kwestie związane ze stosowaniem nowych, obowiązujących od 2018 r., przepisów dotyczących przede wszystkim ograniczenia luki w podatku VAT spowodowanej wyłudzeniami. Autor omówił m.in. mechanizm podzielonej płatności, który jest uważany za jedno z rozwiązań mających na celu przeciwdziałanie nadużyciom i oszustwom podatkowym.

Nowe regulacje mają przyczynić się do:
- istotnego zwiększenia bezpieczeństwa obrotu oraz przywrócenia i wzmocnienia zasad uczciwej konkurencji,
- zapewnienia większej stabilności wpływów z tytułu podatku od towarów i usług,
- utrudniania lub wręcz uniemożliwiania nadużyć już na etapie samej transakcji,
- eliminowania ryzyka znikania podatników wraz z zapłaconym im przez kontrahentów, a nieodprowadzonym podatkiem VAT,
- zapewniania lepszej transparentności rozliczeń VAT-owskich i utrudniania wyprowadzania pieniędzy za granicę,
- zapobiegania unikaniu płacenia podatku od towarów i usług, co zapewni większe bezpieczeństwo podatkowe, pewność prowadzenia działalności gospodarczej oraz zachowanie równych zasad konkurencji.

W książce uwzględniono również regulacje dotyczące tzw. kas fi skalnych on-line, które będą stopniowo wprowadzane od 1.01.2019 r. Mają one mieć wbudowaną funkcjonalność, która umożliwi na bieżąco i w czasie rzeczywistym przekazywanie informacji o dokonywanych sprzedażach z kasy rejestrującej do Centralnego Repozytorium Kas.

Autor starał się zadać kłam opiniom, że komentarze prawnicze zwykle kończą się tam, gdzie zaczyna się problem. Dlatego postawił sobie za cel zacząć komentarz tam, gdzie rodzi się problem. Jest to wynikiem doświadczeń nabytych w czasie wykonywania czynności doradztwa podatkowego, w związku z prowadzeniem szkoleń, uczestnictwem w konferencjach, seminariach i warsztatach.

Komentarz przeznaczony jest dla doradców podatkowych, właścicieli biur rachunkowych oraz pracowników działów finansowo-księgowych w przedsiębiorstwach. Zainteresuje także adwokatów, radców prawnych i pracowników organów podatkowych.

Książka "VAT. Komentarz" - Adam Bartosiewicz - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1476 stron i została wydana w 2018 r.