pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
VAT. Komentarz - okładka książki
VAT. Komentarz pozycja dostępna
Księgarnia »
Książki »
»
VAT. Komentarz 2015
książka:

VAT. Komentarz 2015

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2015
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1400 s.
Wymiar: 160x240 mm
EAN: 9788325571061
ISBN: 978-83-2557-106-1
Data: 2015-05-05
pozycja niedostępna

VAT. Komentarz 2015 - Tomasz Michalik - opis książki:

Komentarz VAT autorstwa wybitnego specjalisty w poruszanej tematyce Pana Tomasza Michalika stanowi kompleksowe omówienie ustawy o podatku od towarów i usług (VAT). Opracowanie zawiera szczegółową analizę przepisów wymienionej ustawy jak również omówienie bogatego orzecznictwa sądów krajowych, unijnych oraz interpretacji Ministra Finansów.

Prezentowana książka w sposób wyczerpujący i zarazem praktyczny pozwala zapoznać się z kwestiami dotyczącymi m.in.: zakresu opodatkowania, w tym m.in. dostawą towarów i świadczeniem usług oraz wewnątrzwspólnotowym nabyciem i dostawą towarów; płatników, podatników oraz przedstawicieli podatkowych; obowiązku podatkowego; miejsca świadczenia przy dostawie towarów, wewnątrzwspólnotowym nabyciu towarów, imporcie towarów i świadczeniu usług; podstawy opodatkowania; zasad wymiaru i poboru podatku z tytułu importu towarów; wysokości opodatkowania; odliczenia i zwrotu podatku; zapłatą podatku, w tym m.in. zagadnienia dotyczące rejestracji oraz deklaracji; odpowiedzialności podatkowej; dokumentacji.

Zagadnienia z zakresu materii podatków pośrednich są często zmieniane i uaktualniane przez ustawodawcę. Tempo oraz rodzaj zmian wymuszają potrzebę ciągłego i czasochłonnego śledzenia oraz analizowania przepisów. Wobec tego, proponujemy naszym Czytelnikom Komentarz, w którym w przystępny i precyzyjny sposób, uwzględniając zmiany, orzecznictwo oraz interpretacje podatkowe, zostały skomentowane wszystkie artykuły ustawy.

Najnowsze, 11. wydanie bazując na tekście jednolitym z 29.7.2011 r. (Dz. U. Nr 177, poz. 1054) uwzględnia i szczegółowo prezentuje omówienie najnowszych zmian, które pojawiły się od poprzedniego wydania, w tym m.in.: ustawę z 20.2.2015r. wchodzącą w życie 1.7.2015r.oraz 1.1.2016r., mającą na celu przede wszystkim pełniejsze dostosowanie przepisów o VAT do prawa unijnego; zmiany dotyczą m.in.: zakresu mechanizmu odwrotnego obciążenia (reverse charge mechanism), jego rozszerzenia względem zakresu towarów objętych tym mechanizmem, a także ograniczenia dotyczące podatników czynnych VAT, zmiany w zakresie informacji podsumowujących, zmiany w zakresie odliczania podatku naliczonego w odniesieniu do zakupionych towarów i usług wykorzystywanych do celów mieszanych, zmiany w zakresie tzw. ulgi na złe długi, zmiany w zakresie stosowania instytucji odpowiedzialności solidarnej i obowiązku miesięcznego rozliczania podatku, zmiany w zakresie instytucji kaucji gwarancyjnej; nowelę z 7.2.2014r. (Dz. U. poz. 312), która wprowadzono deregulację w zakresie sprowadzanych pojazdów z innych państw członkowskich UE; konsekwentnie została zniesiona także opłata skarbowa od tych zaświadczeń; zmiana weszła w życie 1.1.2015 r.; nowelę z 25.7.2014r. (Dz. U. poz. 1171), dzięki której uproszczono rozliczanie podatku VAT płaconego od usług telekomunikacyjnych, nadawczych i elektronicznych świadczonych w innych państwach UE; VAT od tych usług może być opłacany w kraju, w którym konsument korzysta z usługi; zmiana weszła w życie 1.1.2015 r.

Komentarz koncentruje się na praktycznych aspektach związanych z opodatkowaniem VAT za szczególnym uwzględnieniem istotnych zagadnień jakie mogą wystąpić na gruncie VAT w ramach profesjonalnego obrotu gospodarczego. Komentarz zawiera komplet informacji, dzięki którym zagadnienia z zakresu podatku VAT staną się dla Czytelnika bardziej przejrzyste i jasne.

Niniejsza pozycja skierowana jest przede wszystkim do osób zajmujących się problematyką podatku VAT w praktyce, a więc do pracowników sektora finansowego, doradców podatkowych, sędziów sądów administracyjnych, księgowych, biegłych rewidentów, pracowników aparatu skarbowego, adwokatów i radców prawnych oraz nauczycieli akademickich oraz studentów zainteresowanych zgłębieniem powyższej tematyki.

Książka „VAT. Komentarz 2015” - oprawa twarda - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 1400 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "VAT. Komentarz 2015"
Tomasz Michalik - autor m.in.:
VAT. Komentarz - okładka książki
VAT. Komentarz Tomasz Michalik;