pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
Koszty podatkowe - okładka książki
Koszty podatkowe pozycja dostępna
»
»
»
VAT 2014. Komentarz dla praktyków z suplementem elektronicznym
»
»
książka:

VAT 2014. Komentarz dla praktyków z suplementem elektronicznym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr
Rok wyd.: 2014
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1334 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788378041771
ISBN: 978-83-7804-177-1
Data: 2014-04-30
pozycja niedostępna

VAT 2014. Komentarz dla praktyków z suplementem elektronicznym - Justyna Pomorska - opis książki:

Rok 2014 to REWOLUCJA W ROZLICZANIU podatku VAT! Fundamentalnie zmienia się sposób określania momentu powstania obowiązku podatkowego, a zarazem określania podstawy opodatkowania.

Przedsiębiorcy muszą wdrożyć zupełnie nowe zasady fakturowania, w tym nowe terminy wystawiana faktur oraz ujmowania faktur korygujących.

Obowiązuje także nowy moment realizacji prawa do odliczenia podatku naliczonego VAT.

POZNAJ KOMENTARZ KTÓRY ZDOBYŁ OGROMNE UZNANIE PRAKTYKÓW Każdy artykuł dogłębnie wyjaśniony z przykładami na dzień 1 stycznia 2014 r. ! Najnowsze orzecznictwo ETS i sądów administracyjnych oraz organów podatkowych w kwestii VAT Projektując zmiany ustawodawca nie do końca wie, jakie problemy pojawią się przy ich stosowaniu. I tak też było przy ostatnim wydaniu Komentarza.

W wydaniu na rok 2014 Autorki komentują więc niezwykle ważne dla praktyki interpretacje nowych przepisów, jakie pojawiły się po ich ogłoszeniu.

Posiłkują się szeregiem nowych, niepublikowanych dotychczas orzeczeń sądów administracyjnych (NSA i WSA) wydanych po ogłoszeniu ustawy, bogatym orzecznictwem ETS, a także orzecznictwem organów skarbowych, interpretacjami Ministra Finansów oraz poglądami nauki.

W efekcie polecamy niezwykle szczegółowy i klarowny komentarz do każdego artykułu ustawy, wzbogacony dużą ilością przykładów, który łączy dogłębną wiedzę i analizę przepisów ustawy z wieloletnią praktyką ich stosowania.

Integralną częścią komentarza jest suplement elektroniczny (jego zawartość poniżej).

Dzięki lekturze Komentarza poznasz wyjaśnienie nowych problemów związanych ze stosowaniem i wykładnią aktualnych przepisów ustawy o VAT, w tym rewolucyjne zmiany w ustawie od 2014 r., tj.: nowe reguły powstawania obowiązku podatkowego w 2014 r.

podstawa opodatkowania i korygowanie podstawy opodatkowania według zmodyfikowanych przepisów w 2014 r., faktura: istotne zmiany w 2014 r., nowe zasady dotyczące odliczania VAT w 2014 r., transakcje zagraniczne a VAT w 2014 r., katalog usług zwolnionych, dostawa towarów używanych - nowe zasady zwolnienia, świadczenia nieodpłatne i sprzedaż premiowa w 2014 r., i inne zmiany obowiązujące od 2014 r.

Autorki - znane specjalistki z firmy gwarantują wysoki poziom merytoryczny publikacji.

Polecamy doradcom podatkowym, księgowym, adwokatom, radcom prawnym, biegłym rewidentom, pracownikom urzędów skarbowych, a także pracownikom działów finansowo-księgowych przedsiębiorstw. Jest to także cenna pomoc dla studentów kierunków prawniczych i ekonomicznych zainteresowanych tematyką VAT.

Książka „VAT 2014. Komentarz dla praktyków z suplementem elektronicznym” - oprawa miękka - Wydawnictwo Ośrodek Doradztwa i Doskonalenia Kadr.

Książka posiada 1334 stron i została wydana w 2014 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "VAT 2014. Komentarz dla praktyków z suplementem elektronicznym"