pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie

Dane szczegółowe:
Wydawca: Elamed
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 164 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788361190806
ISBN: 978-83-6119-080-6
Data: 2016-11-25
pozycja niedostępna

Opis książki:

W obecnych czasach, mimo dynamicznego rozwoju i wzrostu znaczenia wielu dziedzin medycyny, wciąż niezbywalne znaczenie ma szeroko pojmowana profilaktyka.

W specjalnościach stomatologicznych obserwujemy prężny rozwój technologii sprzętowych, wprowadzane są kolejne generacje materiałów odtwórczych, modyfikowane techniki obrazowania - równocześnie jednak nadal znaczna część społeczeństwa nie stosuje odpowiednich, zalecanych przez lekarzy dentystów, a realizowanych przez asystę i higienistki zabiegów profilaktycznych, co niestety przyczynia się do rozwoju chorób obejmujących zarówno tkanki zęba jak i przyzębie oraz błonę śluzową jamy ustnej, a w smutnej konsekwencji prowadzi do utraty uzębienia oraz rozwoju chorób ogólnoustrojowych.

"Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie" to książka skierowana do asystentek i higienistek dentystycznych. Napisana w sposób przejrzysty i przystępny dla czytelników, jej treść oparta jest na praktycznej, najbardziej oraz aktualnej wiedzy. Atutem publikacji są także liczne zdjęcia i rysunki.

Książka przyczyni się z pewnością do poszerzenia oraz zaktualizowania wiedzy wszystkich członków stomatologicznego zespołu medycznego w zakresie profilaktyki stomatologicznej.

Książka "Vademecum asysty dentystycznej. Profilaktyka w gabinecie" - oprawa miękka - Wydawnictwo Elamed. Książka posiada 164 stron i została wydana w 2016 r.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]