pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Uwikłane w sieci przemocy. Zasoby adaptacyjne a strategie zaradcze kobiet - ofiar przemocy w związku intymnym

Dane szczegółowe:
Wydawca: Libron
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
Wymiar: 220x150 mm
EAN: 9788367209021
ISBN: 978-83-6720-902-1
Data: 2022-03-14
35.45  42.00  6.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

O kobietach przez całe dziesięciolecia mówiło się jako o słabej płci. Niewątpliwe różnice fizyczne, ale i psychologiczne między kobietami a mężczyznami sprawiały, że przez wieki kobiety często trwały uwikłane w sieci przemocy. Tak jest i dziś, jednak w naszych czasach możemy już badać, co jest kobietom potrzebne, by się z tych sieci wydostać, lub co sprawia, że decydują się w nich pozostać.
Kobiety z doświadczeniem przemocy w związku nie są bezradne. Każdego dnia walczą o zachowanie posiadanych przez siebie zasobów, w tym osobistych, społecznych czy materialnych. Niniejsza książka odpowiada na pytania, w jaki sposób to robią. Autorki, poszukując związków między zasobami adaptacyjnymi, którymi dysponują kobiety ofiary przemocy w związku intymnym, a stosowanymi przez nie strategiami zaradczymi, zwracają uwagę między innymi na wpływ funkcjonalności lub dysfunkcjonalności systemu rodziny z którego pochodzi kobieta.
Publikacja stanowi nie tylko przegląd najnowszej literatury przedmiotu, ale jest również niezwykle przydatna dla praktyków, ponieważ pozwala zrozumieć zachowania ofiar przemocy, które zbyt często jawią się jako oznaka ich słabości.

Książka "Uwikłane w sieci przemocy. Zasoby adaptacyjne a strategie zaradcze kobiet - ofiar przemocy w związku intymnym" - Marzena Lelek-Kratiuk, Marzena Kutt - oprawa miękka - Wydawnictwo Libron. Książka posiada 172 stron i została wydana w 2021 r. Cena 35.45 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]