pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Uwarunkowania polityki USA wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego...
książka:

Uwarunkowania polityki USA wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego w okresie intifad (1987-2005)

Dane szczegółowe:
Wydawca: Difin
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 362 s.
Wymiar: 160x230 mm
EAN: 9788380859616
ISBN: 978-83-8085-961-6
Data: 2019-10-29
Cena wydawcy: 70.00 złpozycja niedostępna

Uwarunkowania polityki USA wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego w okresie intifad (1987-2005) - Maciej Huczko - opis książki:

Książka dotyczy stanowiska Stanów Zjednoczonych wobec najdłuższego konfliktu po II wojnie światowej, konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Stany Zjednoczone nie są formalnie stroną w tym konflikcie, ale głęboko i aktywnie od dawna zaangażowane były w to, co dzieje się na Bliskim Wschodzie, a zwłaszcza na linii izraelsko-palestyńskiej. Istotna jest analiza polityki USA wobec aktorów konfliktu, oraz uwarunkowań tej polityki, gdyż to właśnie Stany Zjednoczone historycznie i obecnie też dysponują najszerszym wachlarzem narzędzi wpływania na Izrael i Palestynę i mogę być najskuteczniejsze w nakłanianiu skonfliktowanych stron do zakończenia konfliktu. Książka przedstawia genezę historyczną konfliktu, zwłaszcza szczegółowo omawia politykę USA w okresie pierwszej intifady (1987-1993) i drugiej intifady (2001-2005).

Autor analizuje zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne uwarunkowania polityki Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie w okresie prezydentury Ronalda Reagana, George a H.W. Busha, Billa Clintona i George a Busha. Nie unika też oceny stanowiska Baracka Obamy i Donalda Trumpa.

Praca oparta jest na bogatej bazie źródłowej, głównie na dokumentach i opracowaniach amerykańskich. Pokazuje ciągłość polityki amerykańskiej na Bliskim Wschodzie, niezależnie od tego, kto aktualnie zasiada w Białym Domu - republikanin czy demokrata. Odnotowuje różnice w polityce poszczególnych administracji amerykańskich.

Książka „Uwarunkowania polityki USA wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego w okresie intifad (1987-2005)” - oprawa miękka - Wydawnictwo Difin.

Książka posiada 362 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Uwarunkowania polityki USA wobec konfliktu izraelsko-palestyńskiego..."
Maciej Huczko - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
III Rzesza a świat islamu - okładka książki
III Rzesza a świat islamu Krzysztof Zdulski