pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Ustrój organów ochrony prawnej. Część szczegółowa
Tytuł książki:

Ustrój organów ochrony prawnej. Część szczegółowa

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 512 s.
Wymiar: 170x240 mm
EAN: 9788326495397
ISBN: 978-83-2649-539-7
Data: 2016-03-16
Cena wydawcy: 65.00 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
W publikacji przedstawiono klasyfikację organów ochrony prawnej oraz omówiono zasady organizacji, działania i kompetencji poszczególnych organów rozstrzygających, pojednawczych, kontroli legalności i pomocy prawnej. Zawarto ich zwięzłą charakterystykę z uwzględnieniem osobistego charakteru świadczonych przez nie usług, specjalistycznej wiedzy, niezależności zawodowej i etosu zawodowego przejawiającego się w zaufaniu publicznym.

Autorzy przybliżyli także kwestie niezawisłości sędziów, niezależności sądów, zasad działania i organizacji prokuratury oraz funkcjonowania innych zawodów prawniczych i pozaprawniczych, z uwzględnieniem najnowszych zmian w ustawodawstwie i orzecznictwie.

Istotne zmiany legislacyjne, które zaszły od czasu poprzedniego wydania, jak również bogate orzecznictwo - zwłaszcza Trybunału Konstytucyjnego - dotyczące organów ochrony prawnej, a także pojawienie się nowych organów zaliczanych do przedmiotowej kategorii spowodowały konieczność przygotowania piątego wydania, uwzględniającego stan prawny na dzień 15 listopada 2015 r. W publikacji omówiono ponadto zmiany, które wejdą w życie 1 stycznia 2016 r.

Książka "Ustrój organów ochrony prawnej. Część szczegółowa" - Joanna Bodio, Grzegorz Borkowski, Tomasz Demendecki - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 512 stron i została wydana w 2015 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Joanna Bodio, Grzegorz Borkowski, Tomasz Demendecki - autor m.in.: