pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o podatku od towarów i usług. Komentarz

Autor książki:

Jacek Matarewicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2021
Oprawa: miękka
Ilość stron: 1612 s.
EAN: 9788382234923
ISBN: 978-83-8223-492-3
Data: 2021-03-05
Cena wydawcy: 239.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Książka zawiera aktualny komentarz do przepisów ustawy o VAT, a także wybranych regulacji rozporządzeń wykonawczych wydanych na podstawie tej ustawy. Doskonale wpisuje się ona w moment fundamentalnych zmian prawnych, w tym także podatkowych. Uwzględnia doświadczenia autora będącego pełnomocnikiem procesowym reprezentującym podatników w kontrolach oraz sporach z fiskusem.

W publikacji omówiono bieżące problemy wynikające z najnowszego orzecznictwa i interpretacji indywidualnych wydawanych w sprawach z zakresu VAT. Odniesiono się także, wraz ze szczegółową oceną, do rewolucyjnych zmian uszczelniających system VAT, a także pierwszych praktycznych ocen dotyczących ich interpretacji, obejmujących m.in.:
- podzieloną płatność,
- białą listę VAT,
- STIR,
- wykreślanie z rejestru podatników VAT.

Opracowanie zawiera autorskie spostrzeżenia i poglądy, będące efektem doświadczeń w pracy zawodowej i naukowej. Wartością dodaną książki są m.in.:
- liczne przykłady praktyczne,
- pragmatyczne podejście do tematu,
- liczne orzeczenia oraz interpretacje urzędowe, które uzasadniają wywód.

Książka "Ustawa o podatku od towarów i usług. Komentarz" - Jacek Matarewicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1612 stron i została wydana w 2021 r.