pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Pytania i odpowiedzi

Dane szczegółowe:
Wydawca: LexisNexis
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 224 s.
EAN: 9788378068457
ISBN: 978-83-7806-845-7
Data: 2013-02-26
pozycja niedostępna

Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Pytania i odpowiedzi - Helena Ciepła, Barbara Szczytowska - opis książki:

Ustawa z 16 września 2011 r. o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego tzw. ustawa deweloperska weszła w życie 29 kwietnia 2012 r. Już w krótkim okresie jej obowiązywania okazało się, że stosowanie tych przepisów nasuwa wiele wątpliwości. Naprzeciw pilnej potrzebie ich rozstrzygnięcia zarówno w odniesieniu do już rozpoczętych inwestycji, jak i planowanych przedsięwzięć wychodzi właśnie niniejsza publikacja. W książce w bardzo przystępny sposób przedstawiono i rozstrzygnięto problemy prawne, jakie sygnalizowali uczestnicy organizowanych szkoleń z zakresu aspektów prawnych ustawy deweloperskiej. Aby uczynić to opracowanie jak najbardziej przydatnym, przyjęto formułę pytań i odpowiedzi, a na końcu zamieszczono aneks zawierający tekst ustawy o ochronie praw nabywców lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego oraz inne przywoływane przepisy. Dodatkowym walorem praktycznym książki są wzory najbardziej przydatnych umów. Książka jest skierowana do szerokiego kręgu odbiorców: notariuszy, adwokatów, radców prawnych, sędziów, aplikantów zawodów prawniczych, a także firm deweloperskich, banków i innych podmiotów zajmujących się problematyką rynku mieszkaniowego. Helena Ciepła sędzia Sądu Najwyższego w stanie spoczynku, autorka i współautorka wielu publikacji, m.in. obszernych komentarzy do Kodeksu cywilnego i Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego. Barbara Szczytowska radca prawny, doktorantka w Katedrze Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Prowadzi kancelarię specjalizującą się w prawie nieruchomości i inwestycji deweloperskich

Książka „Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego. Pytania i odpowiedzi” - oprawa miękka - Wydawnictwo LexisNexis.

Książka posiada 224 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ustawa o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego...."
Helena Ciepła, Barbara Szczytowska - autor m.in.:
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe - okładka książki
Elektroniczne postępowanie wieczystoksięgowe w... Helena Ciepła, Mirosława Pytlewska-Smółka;
Obrót nieruchomościami w praktyce - okładka książki
Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej,... Helena Ciepła, Stella Brzeszczyńska ;