pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ustawa o finansach publicznych. Komentarz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wolters Kluwer business
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 1556 s.
Wymiar: 175x245 mm
EAN: 9788381873611
ISBN: 978-83-8187-361-1
Data: 2020-03-05
248.07 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 1-3 dni

Opis książki:

W komentarzu zamieszczono systematyczną i wyczerpującą analizę wszystkich przepisów ustawy, w tym również przepisów uchylonych w poszczególnych latach. Obecne wydanie uwzględnia regulacje wchodzące w życie do 10 stycznia 2020 r., których celem było dostosowanie przepisów ustawy do stanu prawnego ukształtowanego przez nowelizacje innych ustaw oraz zwiększenie bezpieczeństwa finansowego państwa, w tym przez zracjonalizowanie możliwości zadłużania się jednostek samorządu terytorialnego.

W książce omówiono m.in.:
- zasady prowadzenia działalności przez jednostki organizacyjne sektora finansów publicznych,
- istotę i zakres planowania budżetowego i wieloletniego planowania finansowego,
- problematykę państwowego długu publicznego,
- cele i zasady prowadzenia kontroli zarządczej oraz audytu wewnętrznego,
- procedurę budżetową w odniesieniu do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego.

W szerokim zakresie wykorzystano orzecznictwo sądów, regionalnych izb obrachunkowych oraz komisji orzekających w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych, co umożliwiło zaakcentowanie głównych problemów związanych ze stosowaniem przepisów ustawy o finansach publicznych.

Publikację przygotował zespół specjalistów w zakresie prawa finansów publicznych - pracowników badawczo-dydaktycznych, którzy doświadczenia praktyczne nabywali w ramach działalności orzeczniczej regionalnych izb obrachunkowych, samorządowych kolegiów odwoławczych, Głównej Komisji Orzekającej w Sprawach o Naruszenie Dyscypliny Finansów Publicznych. Współautorami komentarza są także radcowie prawni, adwokaci oraz członek Rady Polityki Pieniężnej. Są oni autorami łącznie kilkuset prac z zakresu prawa finansowego i finansów publicznych.

Książka "Ustawa o finansach publicznych. Komentarz" - oprawa twarda - Wydawnictwo Wolters Kluwer business. Książka posiada 1556 stron i została wydana w 2020 r. Cena 248.07 zł. Zapraszamy na zakupy!