pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Upadek gigantów. Stulecie. Tom 1

Autor książki:

Ken Follett

Dane szczegółowe:
Wydawca: Albatros
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 1072 s.
Wymiar: 130x200 mm
EAN: 9788381253628
ISBN: 978-83-8125-362-8
Data: 2018-09-25
42.65 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 48 h

Opis książki:


Trylogia STULECIE to epicka opowieść autora Filarów Ziemi, przedstawiająca splątane ze sobą losy członków pięciu rodzin – amerykańskiej, niemieckiej, rosyjskiej, angielskiej i walijskiej – na tle wydarzeń minionego wieku. Akcja Zimy świata, drugiej części trylogii, rozgrywa się w najbardziej dramatycznym okresie zeszłego stulecia – między rokiem 1933, kiedy Hitler doszedł do władzy, a początkiem zimnej wojny pod koniec lat czterdziestych. Akcja Upadku gigantów, pierwszej części trylogii, rozpoczyna się w 1911 roku, w dniu koronacji Jerzego V, i kończy w latach dwudziestych, w świecie zupełnie innym niż ten, któremu położyła kres pierwsza wojna światowa.

Panoramiczny obraz Europy i Ameryki w okresie, w którym oblicze światazmieniło się bardziej, niż zdajemy sobie z tego sprawę.

Rok 1911. W Europie wprawdzie panuje pokój, ale na scenie politycznej wyczuwa się rosnące napięcie. Najmniejsza iskra może wywołać pożar i ta atmosfera rzuca cień na losy rodzin pochodzących z różnych krajów. Angielski hrabia, dla którego wojna jest kwestią honoru i warunkiem przetrwania brytyjskiego imperium. Walijski młody górnik walczący we Francji i Belgii oraz jego siostra wychowująca nieślubne dziecko. Dwaj rosyjscy bracia, z których jeden zostaje rewolucjonistą, a drugi emigruje do Stanów Zjednoczonych. Niemiecki oficer utrzymujący w tajemnicy przed ojcem – zatwardziałym obrońcą pruskich wartości – swój związek z angielską arystokratką walczącą o prawa kobiet. Amerykański student prawa, przed którym otwiera się droga do kariery politycznej... To na ich losach Follett opiera opowieść pozwalającą mu prowadzić czytelnika od walijskiej górniczej osady do salonów Londynu, Białego Domu, okopów pierwszej wojny, do gabinetów Wersalu, gdzie rozstrzygały się jej losy, aż po ogarnięty rewolucją Petersburg.

Książka "Upadek gigantów. Stulecie. Tom 1" - Ken Follett - oprawa Twarda - Wydawnictwo Albatros. Książka posiada 1072 stron i została wydana w 2018 r. Cena 42.65 zł. Zapraszamy na zakupy!