pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Stulecie Winnych Trylogia. Bestsellerowa trylogia w filmowej odsłonie
Tytuł książki:

Stulecie Winnych Trylogia. Bestsellerowa trylogia w filmowej odsłonie

Autor książki:

Ałbena Grabowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Zwierciadło
Rok wyd.: 2019
Oprawa: twarda
Ilość stron: 680 s.
Wymiar: 150x215 mm
EAN: 9788381320597
ISBN: 978-83-8132-059-7
Data: 2019-01-16
42.38  69.90  27.52 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Są rodziny i Rodziny. Są stulecia i Stulecia. Są wreszcie powieści i Powieści.

Stulecie Winnych to powieść, która pochłania bez reszty. Jest w tej trylogii ponadczasowość i prawda uniwersalna. Jest wreszcie wspaniała opowieść o rodzinie, której losy wpisują się w dramatyczne wydarzenia XX wieku. I trzy pary bliźniaczek. Jedna w każdym pokoleniu?
Tytułowych Winnych czytelnik poznaje w momencie trudnym - dla samej rodziny, dla ich rodzinnego Brwinowa i dla kraju, którego od ponad wieku nie ma na mapie. Tuż przed wybuchem I wojny światowej na świat przychodzą pierwsze w rodzinie bliźniaczki. Niestety w chwili narodzin Ani i Mani umiera ich matka. Po kilku miesiącach wybucha najstrajszliwsza z dotychczasowych wojen, która dotkliwie zrani Winnych, tak jak setki tysięcy polskich rodzin. Radość z odzyskanej niepodległości trwa zaledwie dwadzieścia lat. 1 września 1939 roku, w pierwszym dniu kolejnej wojny, na świecie pojawiają się kolejne bliźniaczki - córki Mani. Przez długie lata wojenna zawierucha zabiera i oddaje bliskich w najmniej oczekiwanych momentach. A później trzeba poskładać życie na nowo. Bohaterowie zmagają się z powojenną rzeczywistością, z niechcianym ustrojem, ale przede wszystkim z własnymi słabościami. Kolejnym pokoleniom rodziny Winnych będzie dane doświadczyć tego wszystkiego, czego doświadczali Polacy w ostatnich dekadach XX wieku - kryzysu gospodarczego i pustych półek, stanu wojennego i powszechnego zastraszenia, upadku socjalizmu, pierwszych wolnych wyborów, a potem zmagań z trudną rzeczywistością dopiero co odzyskanej wolności.

Za każdym razem, gdy czytelnik ma wrażenie, że wszystko się już układa, że kręte drogi wreszcie się prostują, a ludzie znajdują właściwe ścieżki, przejeżdża czołg historii, siejąc zniszczenie i żłobiąc głębokie koleiny w życiorysach bohaterów. I w tym też leży piękno tej sagi - w nieprzewidywalności.

Stulecie Winnych to wspaniała opowieść o sile rodziny, o miłości i oddaniu.

Kinga Preis
Ałbena Grabowska
Pisarka, lekarz neurolog-epileptolog. Matka trójki dzieci, która nie wyobraża sobie życia bez pisania. Wydała między innymi kryminał Ostatnia chowa klucz, powieści: Coraz mniej olśnień, Lady M., trzytomową sagę Stulecie Winnych oraz trylogię Alicja w krainie czasów (Wydawnictwo Zwierciadło). W 2015 wyróżniona nagrodą Pióro na Festiwalu Literatury Kobiet za 1 część sagi Stulecie winnych - ci, którzy przeżyli.

Książka "Stulecie Winnych Trylogia. Bestsellerowa trylogia w filmowej odsłonie" - Ałbena Grabowska - oprawa twarda - Wydawnictwo Zwierciadło. Książka posiada 680 stron i została wydana w 2019 r. Cena 42.38 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ałbena Grabowska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Koń na wzgórzu - okładka książki
Koń na wzgórzu Eugeniusz Małaczewski
Topografia pamięci - okładka książki
Topografia pamięci Martin Pollack
Produkty podobne:
Saga Stulecie Winnych - okładka książki
Saga Stulecie Winnych Ałbena Grabowska