pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Umysł kruka Badania i przygody w świecie wilczych ptaków. Badania...
Tytuł książki:

Umysł kruka Badania i przygody w świecie wilczych ptaków. Badania i przygody w świecie wilczych ptaków

Autor książki:

Heinrich Bernd

Dane szczegółowe:
Wydawca: Czarne
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 504 s.
Wymiar: 133x215 mm
EAN: 9788380496217
ISBN: 978-83-8049-621-7
Data: 2018-01-31
30.57  44.90  14.33 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

Kruk wciąż nie cieszy się zbyt wielką popularnością. Przez wieki w powszechnym mniemaniu wraz z czarnym kotem był symbolem zła i towarzyszem czarownic. Tymczasem kruk to stworzenie wyjątkowe. Nie tylko ze względu na ważną rolę, jaką pełni w ekosystemie, ale także z powodu niebywałej inteligencji. Kruk ma charakter! Bernd Heinrich dowodzi tego w swojej najnowszej książce. Argumentów mu nie brakuje, bo spędził lata na obserwacjach. Przesiedział miesiące w czatowniach, opiekował się młodymi krukami, odwiedzał udomowione ptaki i ich właścicieli, szukając praw, jakimi rządzi się ten gatunek, ale również odkrywając, że każdy kruczy osobnik jest indywidualistą.

A my, ludzie, mamy z nimi więcej wspólnego, niż nam się wydaje.

"W swojej najnowszej książce Heinrich skupia się na fascynujących zachowaniach kruków - ptaków, które cechuje wyjątkowa inteligencja. Skrzętnie spisuje swoje obserwacje, wyniki eksperymentów i przeżyć (w tym wychowywania młodych kruków i przygotowywanie ich do dorosłości). To nie jest zwykła książka o przyrodzie - to hołd oddany tym opierzonym, niezwykłym stworzeniom." George Cohen, "Booklist"
"Heinrich ma rzadko spotykaną zdolność łączenia naukowych faktów z subtelnym, lekkim i wciągającym pisarstwem." David Quammen, "New York Times Book Review"

"Heinrich przywraca do życia romantyzm, o którym zapomniano już w badaniach terenowych. Doskonała lektura." "Library Journal"

Książka "Umysł kruka Badania i przygody w świecie wilczych ptaków. Badania i przygody w świecie wilczych ptaków" - Heinrich Bernd - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Czarne. Książka posiada 504 stron i została wydana w 2017 r. Cena 30.57 zł. Zapraszamy na zakupy!

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Z naszej przyrody - okładka książki

Z naszej przyrody

Bohdan Dyakowski
Mądrość wilków - okładka książki

Mądrość wilków

Elli H. Radinger
Misterium życia zwierząt - okładka książki

Misterium życia zwierząt

Karsten Brensing
Produkty podobne:
Ukryty geniusz zwierząt - okładka książki

Ukryty geniusz zwierząt

Katharina Jakob
Dziwny porządek rzeczy - okładka książki

Dziwny porządek rzeczy

Antonio Damasio