pokaz koszyk
tylko: autor tytuł  24h
»
»
»
Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji...
książka:

Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. z objaśnieniami i płytą CD

Dane szczegółowe:
Wydawca: C H Beck
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 614 s.
Wymiar: 206x149 mm
EAN: 9788325595715
ISBN: 978-83-2559-571-5
Data: 2017-12-11
Cena wydawcy: 179.00 złpozycja niedostępna

Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. z objaśnieniami i płytą CD - Jakub Pawelec - opis książki:

Publikacja zawiera kompleksowe zestawienie wzorów pism procesowych oraz orzecznictwa sądowego z zakresu zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane lub usługi najczęściej występujących w obrocie.

Opracowanie obejmuje całość najistotniejszej problematyki z zakresu zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane lub usługi uregulowanej m.in. w ustawach - Prawo zamówień publicznych i ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi.

Niniejsze 2. wydanie zostało zaktualizowane i uzupełnione. Uwzględnia ono gruntowne zmiany wprowadzone m.in. następującymi ustawami:
ustawą z 22.6.2016 r. o zmianie ustawy - Prawo zamówień publicznych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2016 r. poz. 1020), która weszła w życie 28.7.2016 r.,
ustawa z 21.10.2016 r. o umowie koncesji na roboty budowlane lub usługi (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 1920), która weszła w życie 14.12.2016 r.

Obok wzoru konkretnego pisma modelowego, z uwzględnieniem jego poprawnej formy i wymagań co do treści, zamieszczono szczegółowy komentarz, w którym wskazano problemy wynikające na tle tworzenia i stosowania konkretnych pism, w szczególności ułatwiające zrozumienie ich treści oraz zawierające praktyczne wskazówki odnośnie stosowania prawa materialnego, jego wykładni oraz czynności procesowych związanych z danym rodzajem pisma.

Ponadto przedstawiono dorobek orzecznictwa Krajowej Izby Odwoławczej, sądów powszechnych i Trybunału Sprawiedliwości UE w zakresie zamówień publicznych, jak również orzecznictwa sądów administracyjnych w zakresie koncesji na roboty budowlane i usługi wraz z tezami mającymi związek z problematyką stosowania poszczególnych umów i pism w praktyce obrotu.

Dzięki dołączonej do publikacji płycie CD można wypełnić wybrany, gotowy szablon pisma i wydrukować potrzebny dokument bez obawy popełnienia błędu.

Niniejsza publikacja adresowana jest do wszystkich zainteresowanych problematyką zamówień publicznych i koncesji na roboty budowlane i usługi. Szczególnie polecana jest osobom świadczącym na co dzień pomoc prawną w zakresie specjalności zamówień publicznych. Ponadto przeznaczona jest zarówno dla zamawiających, jak i wykonawców oraz dla ich pełnomocników będących adwokatami bądź radcami prawnymi oraz zarówno dla koncesjodawców, jak i koncesjonariuszy. Autorzy omawiają zagadnienia z uwzględnieniem potrzeb teorii i praktyki, przez co książka stanowi nieocenioną pomoc dla aplikantów i studentów prawa.

Książka „Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji na roboty budowlane lub usługi oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. z objaśnieniami i płytą CD” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo C H Beck.

Książka posiada 614 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Umowy, pisma i postanowienia z zakresu zamówień publicznych, koncesji..."
Jakub Pawelec (red.) - autor m.in.: