pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
Księgarnia »
Książki »
»
Umieralność i jej uwarunkowania wśród katolickiej i ewangelickiej...
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
Księgarnia »
Książki »
książka:

Umieralność i jej uwarunkowania wśród katolickiej i ewangelickiej ludności historycznego Poznania

Dane szczegółowe:
Wydawca: Biblioteka Telgte
Rok wyd.: 2009
Oprawa: miękka
Ilość stron: 209 s.
Wymiar: 165x240 mm
EAN: 9788361845010
ISBN: 978-83-6184-501-0
Data: 2009-12-07
Cena wydawcy: 22.40 złpozycja niedostępna

Umieralność i jej uwarunkowania wśród katolickiej i ewangelickiej ludności historycznego Poznania - Grażyna Liczbińska - opis książki:

Związek między religią i miernikami demograficznymi został dość dobrze udokumentowany tak w odniesieniu do populacji historycznych jak i współczesnych. Religie niosły w sobie jasno sprecyzowane normy i zasady które rzutowały na sposób życia jednostki rodziny i społeczeństwa na stosunek do małżeństwa kontroli urodzeń seksualności przyczyniały się do tworzenia specyficznego dla danej wspólnoty sposobu postrzegania świata odgrywały bardzo ważną rolę w tworzeniu pewnych wzorców postępowania. Wyznania poprzez normy nakazy zakazy wartości kształtowały pewien właściwy dla siebie styl życia ten zaś przekładał się na mierniki demograficzne. Celem pracy jest ocena fragmentu dynamiki biologicznej jaka jest umieralność oraz jej różnorakich uwarunkowań wśród katolików i ewangelików z Poznania w II połowie XIX wieku.

Książka „Umieralność i jej uwarunkowania wśród katolickiej i ewangelickiej ludności historycznego Poznania” - oprawa miękka - Wydawnictwo Biblioteka Telgte.

Książka posiada 209 stron i została wydana w 2009 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Umieralność i jej uwarunkowania wśród katolickiej i ewangelickiej..."
Kupujący tę pozycję zamówili również: