pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Ulga na złe długi w VAT i podatkach dochodowych

Autor książki:

Grzegorz Ziółkowski

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2020
Oprawa: twarda
Ilość stron: 92 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788381377133
ISBN: 978-83-8137-713-3
Data: 2020-03-31
62.74 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autor w praktyczny sposób objaśnia, jak zastosować przepisy dotyczące ulgi na złe długi - zarówno w kontekście ustaw podatkowych (CIT, PIT, ryczałt ewidencjonowany), jak i w świetle ustawy o VAT. Wprowadzone przez ustawodawcę rozwiązania mają przede wszystkim zapobiegać nadmiernym zatorom płatniczym i ochronić wierzyciela przed negatywnymi skutkami opieszałego zachowania dłużnika. Przedmiotowa ulga w zakresie ustawy o VAT funkcjonuje już blisko piętnaście lat, ale w zakresie podatków dochodowych to zupełnie nowe rozwiązanie, które istnieje od 1 stycznia 2020 r.

Publikacja zawiera wiele przykładów, interpretacji i wyroków sądów, które ilustrują, jak w praktyce powinno stosować się te rozwiązania podatkowe. Autor - doradca podatkowy - przystępnie wyjaśnia:
za jaki okres najwcześniej podatnik może skorzystać z ulgi na złe długi;
kiedy dłużnik musi dokonać korekty kosztów, gdy nie ureguluje długu;
w deklaracji za jaki okres należy skorygować VAT naliczony, gdy wierzytelność została sprzedana;
jak dokonać korekty, gdy zapłata nastąpiła tylko w części.

Ponadto Czytelnik znajdzie w książce omówienie pozostałych mechanizmów, które może zastosować wierzyciel w przypadku nieotrzymania należnej mu zapłaty.

ATUTY PUBLIKACJI:
Czytelność, prosty język, przykłady, interpretacje MF, wyroki sądów.

Książka "Ulga na złe długi w VAT i podatkach dochodowych" - Grzegorz Ziółkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 92 stron i została wydana w 2020 r. Cena 62.74 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.