pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Łączenie i podział spółek. Praktyczne aspekty prawne, podatkowe i rachunkowe

Dane szczegółowe:
Wydawca: INFOR Grupa
Rok wyd.: 2023
Oprawa: twarda
Ilość stron: 216 s.
Wymiar: 165x235 mm
EAN: 9788382684148
ISBN: 978-83-8268-414-8
Data: 2023-06-02
102.29 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Jeśli myślisz o wzmocnieniu swojej firmy na rynku przez konsolidację lub rozważasz optymalizację zysków dzięki wydzieleniu części firmy - ta książka jest dla Ciebie. Autorzy - specjaliści w swojej dziedzinie: radca prawny, doradca podatkowy, właściciel biura rachunkowego - omawiają najważniejsze kwestie związane z łączeniem się i podziałem spółek, jakie uregulowano w Kodeksie spółek handlowych, w tym transgraniczne łączenie się spółek kapitałowych oraz proces łączenia się spółek z udziałem spółek osobowych.

Zagadnienia prawne, podatkowe i rachunkowe zostały zaprezentowane z uwzględnieniem odrębności:
- procesu łączenia się spółek kapitałowych przez inkorporację (przejęcie) bądź przez zawiązanie nowej spółki (fuzję);
- procesu łączenia się spółek z udziałem spółek osobowych;
- połączenia spółki kapitałowej ze spółką zagraniczną;
- połączenia spółki komandytowo-akcyjnej ze spółką zagraniczną;
- różnych wariantów podziału spółki.

Łączenie spółek jest instytucją prawną pozwalającą firmom na konsolidację, rozwój oraz zmianę pozycji na rynku i podniesienie konkurencyjności. Z kolei podział spółki jest szansą na restrukturyzację jej przedsiębiorstwa, gdyż umożliwia wydzielenie jego zorganizowanej części. Obydwie procedury mają ustalony przebieg i wymagają podjęcia działań wykraczających poza standardowe obowiązki sprawozdawcze w roku obrotowym.

Ponadto są różne warianty połączenia i podziału spółek, toteż wybór optymalnej procedury wiąże się z rozstrzygnięciem wielu dylematów - wynikają one ze skutków prawnych i podatkowych tych procesów.

W przypadku łączenia i podziału spółek należy pamiętać, aby uwzględnić regulacje z różnych dziedzin prawa. Publikacja w praktyczny sposób pokazuje, jak w trakcie przekształcenia postępować zgodnie z przepisami Kodeksu spółek handlowych, ustawy o rachunkowości oraz przepisami podatkowymi.

ATUTY PUBLIKACJI:
Kompleksowość, wiele przykładów i wzorów dokumentów. Przystępnym językiem wyjaśnia trudne i złożone zagadnienia.

Książka "Łączenie i podział spółek. Praktyczne aspekty prawne, podatkowe i rachunkowe" - Emilia Bartkowiak, Gyöngyvér Takáts, Grzegorz Ziółkowski - oprawa twarda - Wydawnictwo INFOR Grupa. Książka posiada 216 stron i została wydana w 2023 r. Cena 102.29 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.