pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko: autor tytuł  24h
książka:

Ukryta gra

Dane szczegółowe:
Wydawca: AGORA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 560 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788326829536
ISBN: 978-83-2682-953-6
Data:2019-10-09
Cena wydawcy: 44.99 zł zapowiedź

Ukryta gra - Piotr Głuchowski, Łukasz Kosmicki, Marcel Sawicki - opis książki:

Jeden ruch może zmienić historię
Rok 1962. Związek Sowiecki instaluje na Kubie wyrzutnie nuklearnych pocisków balistycznych, przed którymi nie ma obrony. Ameryka jest gotowa odpowiedzieć prewencyjnym atakiem atomowym na Układ Warszawski. Prezydent Kennedy potrzebuje tylko jednej informacji: rakiety są już w wyrzutniach, czy jeszcze pod pokładami płynących do Hawany frachtowców Jeżeli dopiero płyną, morska blokada Kuby powstrzyma zamiary Chruszczowa. Jeżeli już zamontowano je na poligonie San Cristobal (150 kilometrów od Miami) zaraz wybuchnie wojna.

Kluczową informację miał przekazać ulokowany w centrum moskiewskim kret. Ale radzieckie tajne służby właśnie wpadły na jego trop. Ostatnią szansą odbioru kluczowej wiadomości jest trwający w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki pojedynek szachowy pomiędzy mistrzami z USA i ZSRR - Władimirem Gawryłowem i Joshuą Manskym. Oba mocarstwa wysyłają do Polski agentów pod przykryciem...

Rozgrywka pomiędzy Gawryłowem i Manskym stanowi oś fabularną głośnego thrillera szpiegowskiego Łukasza Kośmickiego, "Ukryta gra" - w kinach od 8 listopada 2019. W filmie główną rolę amerykańskiego szachisty zagrał hollywoodzki aktor Bill Pullman, któremu na ekranie partneruje Robert Więckiewicz, w roli Dyrektora Pałacu Kultury i Nauki. Obraz ma już na koncie pierwsze sukcesy. Reżyser został uhonorowany Nagrodą Specjalną 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za "propozycję doskonale zrealizowanego kina gatunkowego". Film otrzymał również nagrodę za najlepszy montaż.

Autorskie trio - reżyser, Łukasz Kośmicki wraz z współautorem scenariusza, Marcelem Sawickim oraz dziennikarzem i pisarzem, Piotrem Głuchowskim stworzyli trzymającą w napięciu powieść szpiegowską. Poprzez ukazanie pełnego obrazu konfliktu nuklearnego stanowi ona doskonałe dopełnienie fabuły filmu. Książka "Ukryta gra" pozwala zagłębić się w polityczne i militarne oblicze nadciągającego kryzysu przenosząc czytelnika między innymi na pokład sowieckiej łodzi podwodnej czy też do Pentagonu.

Film wyprodukowany przez Watchout Studio - twórców "Bogów" i" Sztuki Kochania".

Książka „Ukryta gra” - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo AGORA.

Książka posiada 560 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Ukryta gra"
Piotr Głuchowski, Łukasz Kosmicki, Marcel Sawicki - autor m.in.:
Uzurpator. Podwójne życie prałata - okładka książki
Uzurpator. Podwójne życie prałata Jankowskiego Bożena Aksamit, Piotr Głuchowski;
Karbala - okładka książki
Karbala Piotr Głuchowski, Marcin Górka;
Tabloid. Śmierć w tytule. Seria: - okładka książki
Tabloid. Śmierć w tytule. Seria: Prawdziwe zbrodnie Piotr Głuchowski, Marcin Kowalski;
Trzeci zamach - okładka książki
Trzeci zamach Piotr Głuchowski;