pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
Księgarnia »
Książki »
»
Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego...
Księgarnia »
Książki »
książka:

Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego w realizacji programów modernizacji technicznej sił zbrojnych RP

Dane szczegółowe:
Wydawca: Dom Wydawniczy ELIPSA
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 172 s.
EAN: 9788380172661
ISBN: 978-83-8017-266-1
Data: 2019-10-23
Cena wydawcy: 25.20 złpozycja niedostępna

Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego w realizacji programów modernizacji technicznej sił zbrojnych RP - opis książki:

W monografii przedstawiono najważniejsze aspekty i uwarunkowania, w tym prawne i ekonomiczno-finansowe, modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w niej polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego. Ukazany też został wpływ kultury strategicznej na proces modernizacji polskich Sił Zbrojnych. W monografii zawarto ponadto analizę wybranych aspektów związanych z interoperacyjnością modernizacji technicznej oraz relacji i powiązań sztuki wojennej z rozwojem i doskonaleniem naszych Sił Zbrojnych. Scharakteryzowano priorytetowe i wybrane, jak również realizowane we współpracy ze strukturami Unii Europejskiej programy modernizacji technicznej Sił Zbrojnych RP oraz ukazano stan ich realizacji przez polski przemysł obronny w odniesieniu do potrzeb poszczególnych rodzajów sił zbrojnych.

Istotnym problemem podjętym w monografii jest analiza przyczyn opóźnień występujących przy realizacji niektórych programów i możliwości ich przezwyciężenia. Ponadto przedstawiono w niej różne formy i przejawy współpracy polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego z partnerami zagranicznymi w procesie modernizacji technicznej Wojska Polskiego, zwłaszcza tych, które zapewniły polonizację zakupionego zagranicą uzbrojenia i transfer nowoczesnych technologii.

Książka „Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego w realizacji programów modernizacji technicznej sił zbrojnych RP” - oprawa miękka - Wydawnictwo Dom Wydawniczy ELIPSA.

Książka posiada 172 stron i została wydana w 2019 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Udział polskiego przemysłu obronnego i jego zaplecza badawczo-rozwojowego..."
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Embriologia starożytna - okładka książki
Embriologia starożytna Andrzej Muszala