pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

Uczta cyfrowa uczestników kongresu zwołanego do Wieży Babel w sprawie cyfrowej nicości wiedzy

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 616 s.
Wymiar: 160x235 mm
EAN: 9788371649349
ISBN: 978-83-7164-934-9
Data: 2017-01-09
49.50  55.00  5.5 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Uczta cyfrowa uczestników kongresu zwołanego do Wieży Babel w sprawie cyfrowej nicości wiedzy - Józef Bańka - opis książki:

Uczta cyfrowa Józefa Bańki jest hipertekstem, w którego "sonorystycznym" tle odmilkły słyszalnym echem poprzednie dwa duże teksty tego Autora: Krytyka rozumu cyfrowego (621 stron) oraz Batożyca, albo taniec z chłostą (402 strony), układając się w monumentalną trylogię. W tekście pierwszym wygenerowany został język dzieła, w drugim - jego specyficzna atmosfera.

Uczta cyfrowa jest dziełem szczególnym. Czytana albo od początku do końca, albo przenosząc nas od fragmentów poszczególnych mów Faustów i Anhellich, do komentarzy osób siedzących przy stoliku, spełnia naturalne pragnienie Czytelnika, który - oczekując od Autora jednolitego tekstu - dostaje w hipertekście całości dzieła paletę przeróżnych wersji podobnych, lecz innych w gruncie rzeczy utworów. Bo w hipertekście literackim, który nie istniałby bez idée fixe cyfrowej nicości wiedzy, spełniają się - opisane tu bogatym językiem akademickim, ale i własnym - autorskie wizje ogrodów o rozwidlających się ścieżkach i labiryntach wokół Wieży Babel, materializujących się w wirtualne miasto cyfrowych "cudów". Irracjonalne opisy cyfrowego miasta i żywe dialogi książki odbierają jej szczęśliwie nużący chwilami ciężar dzieła czysto naukowego, a sama Wieża Babel jawi się jako model możliwych cyfrowych światów, gdzie przyczyny - stając się matką skutków - żyją zbyt krótko, by można było je uchwycić i sprowadzić do roli zasad. Na ten symboliczny poziom cyfrowych śladów zachowań werbalnych wynosi je nieciągły i wielolinearny sposób prezentacji tekstu, zastosowany przez Autora Uczty cyfrowej. Wieża Babel w kreacji J. Bańki to dalsza wirtualizacja świata już wirtualnego, bo par excellence cyfrowego, to autorefleksyjne odzwierciedlenie wirtualnej natury rozumu cyfrowego.

Książka „Uczta cyfrowa uczestników kongresu zwołanego do Wieży Babel w sprawie cyfrowej nicości wiedzy” - oprawa miękka - Wydawnictwo Naukowe ŚLĄSK.

Książka posiada 616 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "Uczta cyfrowa uczestników kongresu zwołanego do Wieży Babel w sprawie..."
Józef Bańka - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne:
Struktura rewolucji metanaukowej - okładka książki
Struktura rewolucji metanaukowej abp Józef Życiński
Współczesne interpretacje koncepcji - okładka książki
Współczesne interpretacje koncepcji C.G. Junga Zbigniew Bitka, Ilona Błocian, Maria Kostyszak, Andrzej Kuźmicki, Ewa Kwiatkowska