pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tyreologia wieku rozwojowego
Tytuł książki:

Tyreologia wieku rozwojowego

Dane szczegółowe:
Wydawca: Medical Tribune Polska
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 200 s.
Wymiar: 120x190 mm
EAN: 9788362597901
ISBN: 978-83-6259-790-1
Data: 2013-08-14
pozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Endokrynologia w pediatrii
Endokrynologia w pediatrii 106.21 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Endokrynologia wieku rozwojowego
Endokrynologia wieku rozwojowego 177.86 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Stomatologia wieku rozwojowego
Stomatologia wieku rozwojowego 151.04 zł pozycja dostępna!
Zaburzenia funkcji tarczycy w wieku rozwojowym na tle dynamicznie rozwijającej się endokrynologii nasuwają wiele pytań i wątpliwości. Zastosowanie najnowszych metod badawczych na poziomie molekularnym w praktyce klinicznej pozwala niejednokrotnie je rozwikłać.

Podręcznik Tyreologia wieku rozwojowego to spójna próba powiązania najnowszych zdobyczy naukowych i przeniesienie ich na grunt codziennej praktyki klinicznej.

Do napisania poszczególnych rozdziałów zostali zaproszeni wybitni eksperci z wielu cenionych ośrodków endokrynologicznych w kraju. Poruszane przez nich tematy dotykają zarówno zagadnień związanych z przyczynami, objawami klinicznymi, diagnostyką, jak i terapią poszczególnych schorzeń gruczołu tarczowego od okresu noworodkowego aż po młodzieńczy.

Niezwykle cenne jest to, że skupiając się na określonych jednostkach chorobowych, Autorzy przeprowadzają dokładną ich analizę, próbując w sposób niezwykle klarowny i przejrzysty wytłumaczyć istotę schorzeń z uwzględnieniem ich podłoża genetycznego, jak również następstw.

Ze względu na różnorodność poruszanych zagadnień podręcznik jest adresowany nie tylko do endokrynologów, pediatrów, internistów, ginekologów i lekarzy rodzinnych, ale może także pomóc studentom w zrozumieniu aktualnych zagadnień tyreologii wieku rozwojowego.

Książka "Tyreologia wieku rozwojowego" - oprawa miękka - Wydawnictwo Medical Tribune Polska. Książka posiada 200 stron i została wydana w 2013 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]