pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tylko twoimi oczami
Tytuł książki:

Tylko twoimi oczami

Autor książki:

Valerie Bielen

Dane szczegółowe:
Wydawca: Prozami
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 384 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788365223449
ISBN: 978-83-6522-344-9
Data: 2016-04-25
Cena wydawcy: 36.90 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - Tylko ty
Tylko ty 33.48 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Złodziej cieni
Złodziej cieni 24.94 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Niewierny
Niewierny 25.90 zł pozycja dostępna!
okładka książki - Idealna para
Idealna para 23.06 zł pozycja dostępna!

Tylko twoimi oczami - Valerie Bielen - opis książki:

Alice prowadzi nudne życie w Berlinie. Wszystko zmienia się, gdy spontanicznie postanawia wyjechać do Wenecji. W dzień prowadzi dom rodziny Scarpów, a nocami zwiedza fascynujące ją miasto. Podczas swoich wędrówek spotyka tajemniczego niewidomego mężczyznę, Tobiasza. Dzięki niemu jest zapraszana na wystawne bale i smakuje życia bogaczy. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość nowego znajomego. Nie może jednak przewidzieć, że jej życie znajdzie się przez tę znajomość w niebezpieczeństwie.

Książka „Tylko twoimi oczami” - oprawa miękka - Wydawnictwo Prozami. Książka posiada 384 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2016-05-18
Powieść autorstwa Valerie Bielen- Tylko Twoimi Oczami, jest to książka opowiadająca o Alice, dwudziestoczteroletniej Niemce, która całe swoje życie prowadzi według opracowanego przez siebie schematu. Jej dotychczasowy żywot zmienia się, gdy skuszona ogłoszeniem z gazety, zostawia cały znany sobie świat i wyrusza do pracy w roli opiekunki w Wenecji. Za dnia zajmuje się domem i dziećmi państwa Scrapów- zamożnej rodziny wenecjan, w nocy zaś ulega urokowi miasta. Jej życie zmienia się gwałtownie, gdy na swojej drodze spotyka niewidomego, zabójczo przystojnego i bogatego Amerykanina, Tobię. Jego tajemniczość wywiera na niej ogromne wrażenie. Wkrótce poznaje prawdziwą tożsamość mężczyzny. Nie może jednak przewidzieć w jak wielkim niebezpieczeństwie znalazło się jej życie odkąd zatraciła się w tej znajomości.
Powieść ciężko mi jednoznacznie zaliczyć do romansu, ale też nie określiłabym jej jako kryminał lub thriller. Jest to pomieszanie wszystkich tych gatunków, z przewagą romansu. Wydarzenia otoczone są piękną scenerią Wenecji. Jeśli ktokolwiek, przed przeczytaniem tej książki, marzył o zobaczeniu Włoch, po tej powieści zapragnie tego jeszcze mocniej. Niestety (lub stety) sięgając po tę książkę nie odnajdziemy w niej opisów życia zwykłych, szarych osób. Znajdziemy się w świecie bogatych, pięknych i wymuskanych ludzi, których życie sprowadza się do pracy, bankietów i schadzek towarzyskich. Jest to ujmujący świat, choć niekiedy dobija cały przepych jaki autorka umieściła w tej historii.
Najbardziej podobało mi się w tej opowieści miejsce, w którym rzecz się działa. Urokliwe, pełne magicznych zakamarków i swoistej inności miasto. Z kolei tym co mnie nie urzekło, był przepych i niebotyczne ilości pieniędzy, jakie w tej opowieści są na porządku dziennym.
Powieść ogólnie czyta się bardzo dobrze, szybko. Mimo jej przewidywalności jest to historia wciągająca.
Książka skierowana głównie do kobiet w przedziale wiekowym 17-50.
Okładka projektu Ilony Gostyńskiej- Rzymkiewicz przedstawia dziewczynę na dachu, kolory są stonowane, przez co okładka wygląda estetycznie i elegancko. Litery w książce są średniej wielkości, dzięki czemu czyta się ją bardzo szybko i przyjemnie. Ilość stron- 298, jest dobrą ilością na zamknięcie całej akcji.
Moja ocena: 8/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje
skomentuj opinię/recenzję [+]
Valerie Bielen - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Motylek - okładka książki
Motylek Katarzyna Puzyńska
Zemsta - okładka książki
Zemsta Katarzyna Michalak
Ostatni list - okładka książki
Ostatni list Maria Ulatowska
Droga do domu - okładka książki
Droga do domu Yaa Gyasi
Piętno Midasa - okładka książki
Piętno Midasa Agnieszka Lingas-Łoniewska