pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Twórczość Zygmunta Baumana w kontekście współczesnych teorii kultury
Tytuł książki:

Twórczość Zygmunta Baumana w kontekście współczesnych teorii kultury

Autor książki:

Dariusz Brzeziński

Dane szczegółowe:
Wydawca: IFiS PAN
Rok wyd.: 2017
Oprawa: miękka
Ilość stron: 222 s.
Wymiar: 150x230 mm
EAN: 9788376831466
ISBN: 978-83-7683-146-6
Data: 2018-01-23
Cena wydawcy: 26.25 złpozycja niedostępna
Produkty podobne:
okładka książki - O podziale pracy społecznej
O podziale pracy społecznej 44.36 zł pozycja dostępna!

Twórczość Zygmunta Baumana w kontekście współczesnych teorii kultury - Dariusz Brzeziński - opis książki:

DARIUSZ BRZEZIŃSKI - doktor nauk społecznych, adiunkt w Zakładzie Socjologii Teoretycznej IFi S PAN. Absolwent studiów socjologicznych i kulturoznawczych na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz europeistycznych na University of Exeter. Jego zainteresowania naukowe obejmują głównie współczesną myśl społeczną, a także socjologię, antropologię i teorię kultury. W tych obszarach prowadzi również wykłady i zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Teoretyczna refleksja nad kulturą towarzyszyła Zygmuntowi Baumanowi (1925-2017) w trakcie jego całej, trwającej ponad sześć dekad pracy naukowej. Stanowiła jeden z najważniejszych przedmiotów jego rozpoznań, a ponadto była fundamentem analizy innych podejmowanych przez niego zagadnień. Autor niniejszej książki przekonuje, że w jej perspektywie możliwe jest całościowe uchwycenie wielowątkowej, eklektycznej twórczości Baumana oraz śledzenie najważniejszych kierunków jej ewolucji. W kompleksowy sposób poddaje analizie powiązania i wzajemne inspiracje między jego teorią kultury a poszukiwaniami prowadzonymi w tym obszarze przez innych wybitnych przedstawicieli myśli społecznej i humanistyki.

W trakcie badań prowadzonych w związku z przygotowaniami tej monografii jej autor dotarł do jedynego zachowanego egzemplarza korektowego Szkiców z teorii kultury Baumana. Książka ta - wydana finalnie w roku 2017, pół wieku od czasu swego powstania - pozwoliła z nowej perspektywy spojrzeć na niektóre aspekty jego twórczości. Jednym ze źródeł refleksji przedstawionych w niniejszej publikacji były także - nieprzebadane wcześniej - dokumenty osobiste socjologa, zgromadzone w oddziale Special Collections biblioteki University of Leeds. Materiały te wzbogaciły prowadzone analizy i znalazły odzwierciedlenie w refleksji autora nad dziedzictwem teorii kultury Zygmunta Baumana.

Książka „Twórczość Zygmunta Baumana w kontekście współczesnych teorii kultury” - oprawa miękka - Wydawnictwo IFiS PAN. Książka posiada 222 stron i została wydana w 2017 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce ""
Dariusz Brzeziński - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Studia nad strukturą społeczną - okładka książki
Studia nad strukturą społeczną wiejskiej Polski... Maria Halamska, Sylwia Michalska, Ruta Śpiewak
Studia nad strukturą społeczną - okładka książki
Studia nad strukturą społeczną wiejskiej Polski.... Maria Halamska, Radosław Hoffmann, Monika Stanny