pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Twarze. Marilyn Monroe

Autor książki:

Sarah Churchwell

Dane szczegółowe:
Wydawca: Marginesy
Rok wyd.: 2018
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 145x220 mm
EAN: 9788365973009
ISBN: 978-83-6597-300-9
Data: 2018-02-20
36.57 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Krucha piękność, którą należy się zaopiekować, czy cyniczna bywalczyni hollywoodzkich imprez? Głupiutka modelka czy skrzętnie ukrywająca swoją inteligencję femme fatale? Marilyn miała wiele twarzy.

Zachowały się po niej filmy fabularne i tomiki wierszy, powstały dokumenty, tysiące artykułów prasowych, biografie, fikcyjne opowieści autorstwa Normana Mailera czy Joyce Carol Oates. Możemy obejrzeć zdjęcia ukazujące jej urodę i życie. Wydaje się, że na temat Marilyn Monroe powiedziano już wszystko. Jaka więc była naprawdę?
"Twarze Marilyn Monroe" po raz pierwszy opisują powstawanie legendy. Zbierają opowieści i anegdoty, przyglądają się wizerunkowi Marilyn tworzonemu przez ludzi, którzy ją znali, aktorów, reżyserów, przez widzów, krytyków filmowych, biografów. Autorka przeciwstawia je sobie, konfrontuje z wypowiedziami samej Monroe. I dociera do źródeł tego wspaniałego amerykańskiego mitu, którym Marilyn Monroe stała się już za życia, a który szczególnie umocnił się po jej przedwczesnej śmierci.

To fascynująca układanka o najbardziej tajemniczej aktorce świata.

Twarze Marilyn Monroe obalają mity przez lata tworzone na temat tej najbardziej tajemniczej aktorki.

"The Herald"
Sarah Churchwell koncentruje się na kontrowersjach dotyczących życia i dorobku Marilyn Monroe.

"The Daily Express"
Skarbnica wiedzy na temat Monroe, a jednocześnie niezwykle celna analiza współczesnej kultury masowej.

"Publishers Weekly"
Sarah Churchwell - publicystka i krytyczka kultury, wykłada literaturę amerykańską na Uniwersytecie Wschodniej Anglii. Publikuje m.in. w "The New York Times Book Review", "Times Literary Supplement", "The Guardian", "The Observer". Jurorka konkursu literackiego Man Booker Prize.

Książka "Twarze. Marilyn Monroe" - Sarah Churchwell - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Marginesy. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2018 r. Cena 36.57 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.