pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku

Dane szczegółowe:
Wydawca: Wydawnictwo LTW
Rok wyd.: 2020
Oprawa: miękka
Ilość stron: 310 s.
EAN: 9788375656633
ISBN: 978-83-7565-663-3
Data: 2020-12-03
25.98 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W 2020 roku przypada 120. rocznica urodzin i 45. rocznica śmierci polskiego Chaplina, jak nazywano Adolfa Bagińskiego (pseudonim Dymsza). Należał on do grona najbardziej popularnych artystów okresu międzywojennego. Na jego temat powstało wiele artykułów i dwie biografie, jednak ta publikacja jest całkiem inna. Została napisana przez osoby spokrewnione z artystą, nie związane ze światem artystycznym, ani kręgiem krytyków teatralnych czy filmowych. Książka przedstawia Dymszę z innej strony - jako człowieka, kolegę, męża, ojca i dziadka. Wykorzystano w niej wiele niepublikowanych dotąd wspomnień, faktów, dokumentów oraz zdjęć. Ukazuje zainteresowania i wszechstronne uzdolnienia aktora, jego rodzinę, przyjaciół oraz przybliża trudny okres okupacji, związany z koniecznością dokonywania wyborów?
Adolf Dymsza rozstał się ze swoim rodowym nazwiskiem Bagiński i stał się Dodkiem. Obdarzony wszechstronnym talentem aktorskim (ale nie tylko) zaczął swoją karierę w teatrzyku Qui Pro Quo. Porywał widzów w kabarecie, teatrze i filmie. Ogromnie popularny był jednocześnie niezwykle życzliwy i skromny.

Okupacja ciężko Go doświadczyła, co znalazło odbicie w pomówieniach i niesprawiedliwych osądach.

W tej książce Szanowni Czytelnicy odnajdą także historię rodzinnych, dotąd nieznanych korzeni Adolfa Dodka Dymszy.

Roman Dziewoński

Książka "Śmiech przez łzy. Opowieść o Adolfie Dymszy, Dodku" - Zuzanna Szydłowska, Elżbieta Draczyńska - oprawa miękka - Wydawnictwo LTW. Książka posiada 310 stron i została wydana w 2020 r. Cena 25.98 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.