pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Tytuł książki:

Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz (wersja pol.-ang.)

Autor książki:

Agnieszka Sieradzka

Dane szczegółowe:
Wydawca: Muzeum Narodowe w Krakowie
Rok wyd.: 2019
Oprawa: miękka
Ilość stron: 260 s.
Wymiar: 240x300 mm
EAN: 9788375812473
ISBN: 978-83-7581-247-3
Data: 2020-06-05
64.48 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Szokującym może zdawać się sam fakt, iż w Auschwitz istniała jakakolwiek sztuka. Rysunki ukazujące obozową rzeczywistość, portrety współwięźniów, prace wyrażające tęsknoty i nadzieję - co motywowało artystów, aby tworzyć mimo ogromnego ryzyka, jakie się z tym wiązało?
Odpowiedzi na te pytania znajdziemy w albumie Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz autorstwa Agnieszki Sieradzkiej, wydanym wspólnie przez Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau.
Katalog towarzyszy wystawie pod tym samym tytułem, którą można oglądać w roku 2017 w Muzeum Narodowym w Krakowie, ale jednocześnie stanowi samodzielną publikację, po raz pierwszy w tak obszernej formie porządkującą wiedzę o sztuce, która powstawała w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym i zagłady Auschwitz oraz o artystach, którzy tam tworzyli.
Autorka opisuje zarówno Lagermuseum i okoliczności w jakich powstawały obrazy i grafiki wykonywane na zlecenie SS, jak i - a właściwie przede wszystkim - autentyczną, tworzoną w konspiracji sztukę, która pomagała ocalić człowieczeństwo.
Atutem polsko-angielskiego wydawnictwa są reprodukcje dzieł powstałych w KL Auschwitz, w większości publikowane po raz pierwszy.
Katalog można kupić w sklepie internetowym, w księgarniach muzealnych Muzeum Narodowego w Krakowie oraz w sklepie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.

Książka "Twarzą w Twarz. Sztuka w Auschwitz (wersja pol.-ang.)" - Agnieszka Sieradzka - oprawa miękka - Wydawnictwo Muzeum Narodowe w Krakowie. Książka posiada 260 stron i została wydana w 2019 r. Cena 64.48 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Bądź pierwszy - Oceń, napisz recenzję/opinię [+]