pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Trzy siostry, trzy królowe

Autor książki:

Philippa Gregory

Dane szczegółowe:
Wydawca: Książnica
Rok wyd.: 2017
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 472 s.
Wymiar: 155x230 mm
EAN: 9788324582631
ISBN: 978-83-2458-263-1
Data: 2017-05-09
Cena wydawcy: 42.00 złpozycja niedostępna

Opis książki:

Kobiety z dynastii Tudorów w walce o mężczyzn i władzę
Trzy kobiety na dworze Tudorów łączy silna rodzinna więź. Gdy jednak każda z nich włoży na głowę koronę, nie zawahają się zadać rywalkom zdradzieckich ciosów
Początek XVI wieku w Anglii. Król Henryk VII Tudor poprzez sojusze i małżeństwa dzieci próbuje umocnić swoją władzę. Jego starsza córka Małgorzata wkrótce zostanie królową Szkocji, młodsza - Maria poślubi króla Francji Ludwika XII, a następca tronu pojmie za żonę infantkę hiszpańską Katarzynę Aragońską. Trzy młode kobiety na dworze Tudorów związane rodzinnymi powinnościami zaczynają rywalizować i w końcu zwracają się przeciwko sobie. W miarę doświadczanych zdrad, niebezpieczeństw i namiętności odkrywają, że w ich trudnym życiu jedynym pewnikiem jest wyjątkowa więź między nimi, silniejsza od tej, która połączyła je z mężczyznami.

Powieść zanurzona tyleż w historii co w rodzinnych intrygach. Philippa Gregory po mistrzowsku wydobywa kobiece postaci z historycznego drugiego planu, aby umieścić je w samym centrum wydarzeń - "Booklist"

Książka "Trzy siostry, trzy królowe" - Philippa Gregory - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Książnica. Książka posiada 472 stron i została wydana w 2017 r.