pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce
Tytuł książki:

Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce

Autor książki:

Małgorzata Modrak

Dane szczegółowe:
Wydawca: sensus
Rok wyd.: 2013
Oprawa: miękka
Ilość stron: 240 s.
Wymiar: 140x208 mm
EAN: 9788324681037
ISBN: 978-83-246-8103-7
Data: 2013-10-28
13.15  34.90  21.75 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h
Lęk młodości przed starością to lęk przed szczytem
Anna Kamieńska

Starość jest jednym z tych zjawisk towarzyszących życiu ludzkiemu, których współczesny świat boi się najbardziej. Jednak prędzej czy później każdy z nas staje z nią oko w oko - i dotyczy to także całych społeczeństw, zmuszonych coraz bardziej otwierać się na potrzebny rosnącej liczby osób starszych. To przesunięcie społecznego akcentu, połączone ze wzrostem świadomości samych seniorów, pozwala dziś znacznie lepiej i bardziej aktywnie przeżywać całe dekady życia po sześćdziesiątce, rozwijać swoje pasje, realizować marzenia i żyć wreszcie tak, by sprawiać przyjemność samemu sobie, zamiast ciągle zaspokajać potrzeby i dostosowywać się do wyobrażeń innych ludzi.

Ta książka, absolutnie wyjątkowa, może stać się przewodnikiem po okresie późnej dojrzałości. Jej autorka opisuje różne aspekty starości i podpowiada, jak wyzwolić się z ograniczających stereotypów. Rzetelną wiedzę, podpartą badaniami naukowymi, lecz przekazaną w przystępny sposób, uzupełnia mnóstwem inspirujących historii, cytatów z literatury światowej i konkretnych ćwiczeń oraz porad dotyczących zdrowego żywienia czy zdrowego stosunku do siebie. Dyskretnie wskazuje możliwości rozwoju, nie ucieka od problemów, lecz taktownie towarzyszy swoim Czytelnikom i pozwala im samodzielnie odkryć pokłady ciekawości świata, ukrytej pod warstwą codziennych kłopotów. Warto przeczytać, co ma do powiedzenia. Warto odkryć piękne ścieżki dojrzałości.

  • Miejsce seniora w społeczeństwie
  • Przemiany
  • Zdrowie i długowieczność
  • Rozwój i bilans życia
  • Zmiany w sferze intelektu i zamiłowania
  • Curriculum witae i etapy życia
  • Konflikt pokoleń i senior jako autorytet
  • Sztuka starzenia się
  • Wiara i śmierć
  • Podróż
Doceń późne lata życia i nie bój się szukać spełnienia!

Książka "Trzeci poziom dojrzałości. Szczęśliwe życie po sześćdziesiątce" - Małgorzata Modrak - oprawa miękka - Wydawnictwo sensus. Książka posiada 240 stron i została wydana w 2013 r. Cena 13.15 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Małgorzata Modrak - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Produkty podobne: