pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Trylogia szamańska 1 Szamański blues

Autor książki:

Aneta Jadowska

Dane szczegółowe:
Wydawca: Sine Qua Non
Rok wyd.: 2021
Oprawa: Miękka ze skrzydełka
Ilość stron: 464 s.
Wymiar: 135x210 mm
EAN: 9788382102437
ISBN: 978-83-8210-243-7
Data: 2021-08-04
31.55 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Przeszłość skrywa
więcej tajemnic niż Zaświaty
Piotr Duszyński zwany Witkacym ma pełne ręce roboty.

Etat w policji to zaledwie część jego życia zawodowego - po godzinach jako świeżo upieczony szaman gra duchom kołysanki i przeprowadza je na drugą stronę. Niektóre idą chętnie, zmęczone ziemską egzystencją, inne przeciwnie - wszczynają awantury, z którymi może sobie poradzić tylko szaman, bo nawet jego policyjna partnerka, Dora Wilk, duchów zwyczajnie nie widzi?
Chwiejną równowagą kryminalno-magicznej codzienności Witkaca wstrząśnie wizyta jego dawnej miłości, niewidzianej od lat. Konstancja ma kłopoty, z którymi nie może się zgłosić do nikogo poza niegdysiejszym ukochanym.

Jak sobie radzić z chaosem, życiem i śmiercią? Jak przekupić duchy śliwowicą i skłonić je do zwierzeń? Jak wychować starożytnego ducha opiekuńczego, by respektował granice - łóżka i lodówki? Jak się odnaleźć w najtrudniejszej z ról?
Umiarkowany optymista, Witkacy, zaprasza na pełną ironii opowieść o duchach, miłości i zbrodni!
BLURB
Jeżeli w przypadku książki można mówić o spin-offie, to Szamański blues Anety Jadowskiej jest spin-offem jej cyklu o Dorze Wilk, policjantce (obecnie eks), wiedźmie sprzecznych linii magii płodności i wikińskiej magii walki, mającej za nic podziały rasowe i gatunkowe, będącej jednocześnie alfą stada wilkołaków i mistrzynią wampirów, w burzliwym związku z czarującym diabłem i bardziej platonicznie - z uroczym aniołem.

Szamański blues jest doskonałym początkiem nowego cyklu Szamańskiej serii, jak i przejściem do dalszych jej części, na które już ostrzymy sobie zęby. Bo - powiedzmy sobie szczerze - opowieści o Witkacu są równie dobre co historie z Dorą Wilk w roli głównej. Nic, tylko czekać na więcej.

Monika Kubiak, na EKRANIE
BIOGRAM
Pisarka seryjna, wielbicielka kryminalistyki i popkultury. Powołuje do życia silne i wyraziste postaci. Stwarza alternatywne miasta wypełnione magią. Nieustannie knuje zbrodnie i intrygi, przyprawiające jej bohaterów o ból głowy. Swobodnie wędruje między fantastyką i kryminałem.

Autorka zbioru opowiadań Cud, miód, Malina, trzech fantastycznych serii: Heksalogia o Dorze Wilk, Trylogia Nikity, Trylogia Szamańska, i jednej obyczajowo-kryminalnej: Garstka z Ustki.

Książka "Trylogia szamańska 1 Szamański blues" - Aneta Jadowska - oprawa Miękka ze skrzydełka - Wydawnictwo Sine Qua Non. Książka posiada 464 stron i została wydana w 2021 r. Cena 31.55 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.