pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tropy wiodą przez prerię
Tytuł książki:

Tropy wiodą przez prerię

Autor książki:

Wiesław Wernic

Dane szczegółowe:
Wydawca: Siedmioróg
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 253 s.
Wymiar: 143x203 mm
EAN: 9788377915615
ISBN: 978-83-7791-561-5
Data: 2016-12-16
16.30  24.50  8.2 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Powieść najpopularniejszego polskiego autora powieści o Dzikim Zachodzie Wiesława Wernica, otwierająca pasjonujący cykl westernowy, którego bohaterami są doktor Jan i nieustraszony traper Karol Gordon. Książka opatrzona jest kultowymi ilustracjami.

W dziewietnastym wieku, w czasach Dziekiego Zachodu, do szpitala w Milwaukee nad jeziorem Michigan (stan Wisconsin, Stany Zjednoczone) trafia ranny traper Karol Gordon. Spotyka tam doktora Jana. Tak zaczyna się ich wielka przyjaźń. Razem wyruszają na wyprawę przez prerie i góry Alberty (Kanada) i Montany (Stany Zjednoczone).

Doktor Jan, pod bacznym okiem Gordona, powoli zdobywa umiejętności prawdziwego trapera. Przypadkowe odkrycie morderstwa, tropy ludzi i koni oraz tajemnicza mapa wiodą przyjaciół do obozu indiańskiego plemienia Czarnych Stóp, a stamtąd do złotodajnej Doliny Siodła. Tropienie mordercy, walki z bandytami, poszukiwanie złota, udział w indiańskich obrzędach, starcie z niedźwiedziem grizzly - to tylko niektóre z przygód nieustraszonych przyjaciół. Pasjonująca opowieść doktora Jana pełna jest barwnych opisów przyrody, ludzi i zwierząt, a jednocześnie niepozbawiona poczucia humoru.

Wiesław Wernic to klasyk powieści westernowej. Pisarz podbił serca czytelników nie tylko świetnie skonstruowanymi fabułami, lecz także doskonałą znajomością kultury, geografii i historii Dzikiego Zachodu oraz obyczajów zamieszkałych na tych terenach indiańskich plemion.

Książka "Tropy wiodą przez prerię" - Wiesław Wernic - oprawa miękka - Wydawnictwo Siedmioróg. Książka posiada 253 stron i została wydana w 2016 r. Cena 16.30 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Ocena: 5 (z 1 ocen)
kolorkolorkolorkolorkolor

Opinie/recenzje:

Autor: dobrerecenzje; Ocena: 5 pkt.; Data: 2017-01-02
Bardzo lekka i przyjemna książka, która przypomni nam świat zapomnianych już pewnie w niektórych kręgach westernów. Już na początku wyrażę podziw dla autora za stworzenie tak dobrej książki, za zagłębienie się w temat westernów, a w końcu za samą akcję, która toczy się niezwykle wartko.
Główny bohater, lekarz w szpitalu w stanie Milwaukee wiedzie spokojne życie, kocha swoją pracę i cały się jej oddaje ratując pacjentów. Pewnego dnia przychodzi do niego pacjent ze starą raną, która dopiero co się odnowiła, jest słaby i wycieńczony. Doktor szuka wszelkich możliwych sposobów na leczenie, lecz sprawa wygląda na poważną a z czasem na beznadziejną. Do momentu, kiedy odwiedzają Karola – bo tak miał na imię pacjent, dwaj Indianie. Cały szpital jest w osłupieniu, gdyż takie rzeczy raczej się nie zgadzają, do tego czerwonoskórzy przynoszą ze sobą broń. Nie muszę już chyba tłumaczyć, że szpital jest przeciwny takim wizytom, a lekarze skonsternowani. W końcu dochodzi do tego, że czerwonoskórzy bracia proponują swoje metody leczenia, a lekarz prowadzący o dziwo się na nie zgadza. Doktor Jan ma przez to później niemałe kłopoty, które prowadzą w późniejszym czasie do problemów w praktyce lekarskiej, a następnie do zaprzestania jej. Jan dostaje jednak od swojego pacjenta Karola propozycję aby ten razem z nim wyjechał na prerię.
Jakie przygody spotkają naszych bohaterów?
Czy będzie jak w klasycznym westernie – tumany kurzu, morderstwa, a także wspólne wieczory z czerwonymi braćmi?
Przekonajcie się sami, bo warto!
Książka ma w sobie pewnego rodzaju urok. Ten urok nacechowany jest zapachem prerii, indiańskimi zwyczajami, pościgami i pogonią, a także wielką zagadką. A nie obejdzie się tutaj także bez złota, którego szukają biali, a które cenne jest dla Indian.
Nie myślcie, że będziecie się tutaj nudzić. Akcja toczy się szybko, jest wiele dialogów, wystarczy tylko dać się wciągnąć w historię a nawet nie zauważycie kiedy sami będziecie rozmyślać nad wydarzeniami. Kiedy tylko otworzycie tę książkę usłyszycie odgłosy jak z westernu.
skomentuj opinię/recenzję [+]
Wiesław Wernic - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Szeryf z frotu Benton - okładka książki

Szeryf z frotu Benton

Wiesław Wernic
Wędrowny handlarz - okładka książki

Wędrowny handlarz

Wiesław Wernic
Maigret i wyższe sfery - okładka książki

Maigret i wyższe sfery

Georges Simenon
Zwycięstwo - okładka książki

Zwycięstwo

Joseph Conrad
Poezje zebrane - okładka książki

Poezje zebrane

Jerzy Liebert
Produkty podobne:
Colorado - okładka książki

Colorado

Wiesław Wernic
Gwiazda Trapera - okładka książki

Gwiazda Trapera

Wiesław Wiernic
Przez dziurkę od klucza - okładka książki

Przez dziurkę od klucza

Krystyna Siesicka
Old Shatterhand - okładka książki

Old Shatterhand

Karol May