pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
Książki »
»
Tropiciele
Tytuł książki:

Tropiciele

Autor książki:

Małgorzata K. Piekarska

Dane szczegółowe:
Wydawca: WNK
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 256 s.
Wymiar: 140x202 mm
EAN: 9788310129970
ISBN: 978-83-1012-997-0
Data: 2016-03-15
20.81  29.90  9.09 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Kuba przeprowadza się z rodziną na Saską Kępę. Nowy dom, nowa okolica, nowa szkoła, nowi ludzie? Początkowo nic mu się tu nie podoba. Jednak gdy przypadkowo poznaje Jagodę, jego nudne życie nabiera tempa. Najpierw Kuba dołącza do harcerskiego zastępu "Tropicieli", później na strychu odnajduje tajemnicze pudełko z pocztówkami, wreszcie trafia na ślad cennych klejnotów, czyli dawno zapomnianego rodzinnego skarbu! Chłopak daje się ponieść przygodzie, która wiązać się będzie z wydarzeniami sprzed wielu lat.

Wciągająca i pełna humoru powieść przygodowo-detektywistyczna z intrygującym tłem historycznym. Przybliża temat powstania warszawskiego, pozwala poczuć wyjątkowy klimat Saskiej Kępy i zachęca do poznania biografii Wacława Chodkowskiego, przedwojennego malarza, który naprawdę stworzył wspomniane w tekście pocztówki, znalezione później przez jego daleką krewną - autorkę książki.

Małgorzata Karolina Piekarska - dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka. Na co dzień związana z TVP Warszawa i TVP Regionalną, gdzie emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi - Telewizyjnym Kurierem Warszawskim, Kurierem Mazowieckim, Dziennikiem Regionów. Pisała m.in. do "Twojego Stylu", "Expressu Wieczornego", "Sztandaru Młodych", "Victora-gimnazjalisty", "Wyspy". Od początku istnienia "Cogito" przez 12 lat publikowała w nim artykuły, reportaże i wywiady. To w tym dwutygodniku przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony "Wzrockowisko", przynosząc popularność wśród młodego pokolenia. Autorka powieści dla młodzieży "Klasa pani Czajki", "LO-teria", "Tropiciele", "Dzika", a także książek dla dorosłych "Czucie i Wiara, czyli warszawskie duchy", "Kurs dziennikarstwa dla samouków".

Książka "Tropiciele" - Małgorzata K. Piekarska - oprawa miękka - Wydawnictwo WNK. Książka posiada 256 stron i została wydana w 2016 r. Cena 20.81 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
Małgorzata K. Piekarska - autor m.in.:
Kupujący tę pozycję zamówili również:
Sposób na Alcybiadesa - okładka książki

Sposób na Alcybiadesa

Edmund Niziurski
Kluczowy świadek - okładka książki

Kluczowy świadek

Jorn Lier Horst
Inni ludzie - okładka książki

Inni ludzie

Dorota Masłowska
Anka - okładka książki

Anka

Elżbieta Jodko-Kula
Nigdy nie rodzi się byle kto... - okładka książki

Nigdy nie rodzi się byle kto...

Malina Stahre-Godycka
Produkty podobne:
Powiedz wreszcie prawdę - okładka książki

Powiedz wreszcie prawdę

Dana Reinhardt
Z nicości - okładka książki

Z nicości

Martyna Senator
Tropiciel - okładka książki

Tropiciel

Paulina Hendel
Inni - okładka książki

Inni

Remigiusz Koczy