pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Traktat polityczno-filozoficzny. Seria: Biblioteka Europejska

Autor książki:

W. Julian Korab-Karpowicz

Dane szczegółowe:
Wydawca: Antyk Marek Derewiecki
Rok wyd.: 2015
Oprawa: miękka
Ilość stron: 120 s.
Wymiar: 145x225 mm
EAN: 9788364408878
ISBN: 978-83-6440-887-8
Data: 2015-03-02
14.78 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

W. Julian Korab-Karpowicz, Traktat polityczno-filozoficzny, wzorowany na Traktacie logiczno-filozoficznym Ludwiga Wittgensteina, jest dziełem z dziedziny filozofii polityki, którego cele to ustalenie zasad dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa oraz wskazanie dalszego kierunku ewolucji ludzkości.

Książka wydana jest w dwóch wersjach: dwujęzycznej, Tractatus politico-philosophicus: Traktat polityczno-filozoficzny w której tekst w języku polskim na jednej stronie, odpowiada tekstowi angielskiemu po drugiej, oraz jednojęzycznej, zatytułowanej Traktat polityczno-filozoficzny - tylko w języku polskim.

Traktat polityczno-filozoficzny jest dziełem z filozofii polityki przedstawiające zasady dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Książka, będąca po części odpowiedzią na idee zawarte w Traktacie logiczno-filozoficznym Ludwiga Wittgensteina, próbuje udowodnić, że świat tworzony przez człowieka to przede wszystkim świat wartości. Autor twierdzi, że połączenie etyki z polityka jest nie tylko możliwe, lecz także konieczne dla budowania dobrego państwa i szczęśliwego społeczeństwa. Pokazuje, że główną wartością życia społecznego i podstawą polityki jest współdziałanie. Wprowadza do języka polskiego nowe terminy, takie jak sofokracja - uszlachetniona demokracja, czy rodzimokulturowość - zasada dominacji w społeczeństwie rodzimej kultury narodowej, przy tolerancji dla innych kultur. Pisze też o ostatecznych celach ludzkości jakimi są coraz większa wolność i doskonałość moralna.

Książka "Traktat polityczno-filozoficzny. Seria: Biblioteka Europejska" - W. Julian Korab-Karpowicz - oprawa miękka - Wydawnictwo Antyk Marek Derewiecki. Książka posiada 120 stron i została wydana w 2015 r. Cena 14.78 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.