pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:  
Tytuł książki:

Tożsamość i efektywność w poszukiwaniu mechanizmów zrównoważonego rozwoju

Dane szczegółowe:
Wydawca: Adam Marszałek
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 302 s.
Wymiar: 145x205 mm
EAN: 9788380195424
ISBN: 978-83-8019-542-4
Data: 2016-10-21
29.05 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 24 h

Opis książki:

Autorzy niniejszego tomu starają się analizować w sposób wielowymiarowy "studia nad rozwojem" w szeroko rozumianym kontekście "tożsamości i efektywności". Jednym z najważniejszych celów, które sobie postawili, jest interdyscyplinarne ujęcie tytułowego zagadnienia, tak aby zachęcić "do refleksji nad współczesna polityka rozwojową i formami zaangażowania we wsparcie rozwoju? [...]. Publikacja Tożsamość i efektywność: w poszukiwaniu mechanizmów zrównoważonego rozwoju stanowi istotny wkład do rozwoju nauk ekonomicznych oraz nauk społecznych. Dużą wartością jest prawdziwie interdyscyplinarny charakter publikacji.

Dr hab. Stefan Bielański, prof. UP

Niniejsza książka, przypominając dobrze skomponowaną mozaikę składającą się z różnokolorowych fragmentów złączonych endogennym spojrzeniem na naturę rozwoju, jest transdyscyplinarną podróżą "na terytorium" ekonomii rozwoju, w której wykorzystany został dorobek ekonomii, antropologii, socjologii, nauk o polityce, stosunków międzynarodowych (międzynarodowej ekonomii politycznej), historii i filozofii. [...] Zastosowanie rozmaitych narzędzi metodologicznych podnosi jakość rozważań i pozwala spojrzeć "uzbrojonym okiem" na szereg zjawisk i procesów, które bez stosowania instrumentarium metodologicznego są trudne do wyjaśnienia i/lub interpretacji. Praca ta przyczyni się do lepszego zrozumienia współczesnych przemian społeczno-ekonomicznych i kulturowych, wzbogaci literaturę na ich temat oraz wzmocni zaplecze do prowadzenia dalszych badań i studiów.

Dr hab. Marek Rewizorski, prof. UG

Książka "Tożsamość i efektywność w poszukiwaniu mechanizmów zrównoważonego rozwoju" - Katarzyna Jarecka-Stępień, Aleksander Surdej (red.) - oprawa miękka - Wydawnictwo Adam Marszałek. Książka posiada 302 stron i została wydana w 2016 r. Cena 29.05 zł. Zapraszamy na zakupy! Zapewniamy szybką realizację zamówienia.