pokaz koszyk
rozwiń menu
tylko:
 
książka:

To Ty jesteś Bobbym Fischerem

Dane szczegółowe:
Wydawca: SAW Smak Słowa
Rok wyd.: 2016
Oprawa: miękka
Ilość stron: 246 s.
Wymiar: 145x250 mm
EAN: 9788364846526
ISBN: 978-83-6484-652-6
Data: 2016-05-16
21.98  34.99  13.01 
pozycja dostępna Wyślemy w czasie: 3-5 dni

To Ty jesteś Bobbym Fischerem - Christer Mjaset - opis książki:

Najnowsza bestsellerowa powieść Christera Mjaseta autora "Lekarza, który wiedział za dużo" i "Białych kruków".

Po raz pierwszy od dwudziestu pięciu lat Hakon wraca do Lillehammer w związku z pogrzebem przyjaciela. Nie postawił jeszcze nogi na peronie, a już żałuje, że zgodził się przyjechać.

Czterdziestoletni mężczyzna zmuszony jest spojrzeć w przeszłość, na coś, co dręczyło go przez całe życie. Zniknęła młoda dziewczyna, a w tym samym czasie inne sprawy przybrały fatalny obrót. Co właściwie zrobili, on i jego koledzy?
Pogrzeb Kristoffera, przyjaciela Hakona z dzieciństwa, jest okazją do spotkania się po latach czterech dawnych kolegów. Tak razem, jak i indywidualnie, muszą zmierzyć się z bolesnymi wydarzeniami, które rozegrały się latem dawno temu. Ich przyjaciółka Agnes zniknęła bez śladu, a jednocześnie doszło do innych przerażających zdarzeń. Dlaczego narrator, Hakon, nosi w sobie poczucie winy? Opowieść w mistrzowski sposób obnaża nieprzyjemne uwarunkowania psychologiczne w zdawałoby się zwyczajnym środowisku dorastania w małym norweskim mieście. Dzięki sugestywnym przejściom między współczesnym pogrzebem a wydarzeniami z czasów młodości bohaterów, czytelnik stopniowo poznaje brutalną prawdę. Powieść ekscytuje do ostatniej kropki.

"W tej dobrze skomponowanej powieści z Lillehammer, w której dojrzały mężczyzna wraca do miasta swojego dzieciństwa, żeby wziąć udział w pogrzebie, Christer Mjaset zahacza o kryminał. Wbrew swej woli bohater musi zmierzyć się z niewyjaśnionymi tajemnicami z feralnego lata, w którym wraz z bandą chłopaków rozbijał się po okolicy, jego bliska przyjaciółka zniknęła bez śladu i przeżył rozpad rodziny."
Arne Hugo Stolan, VG
"Perełka, opowieść, która szybko może zostać uznana za najlepszą powieść norweską wśród ostatnich nowości.

Powieść zawiera elementy kryminału, ale jest czymś więcej: budzi skojarzenia z "Rzeką tajemnic" Dennisa Lehane a i fantastycznymi niemalże-kryminałami Hakona Nessera "Kim Novak nigdy nie wykąpała się w jeziorze Genezaret" czy "Cienie i deszcz". Nie odstaje też od nich szczególnie; jest to ekscytująca, wciągająca i wartka opowieść o tym, jak czas rzuca cienie na nasze życie, o przyjaźni, wspólnocie i rozstaniu. Autor pisze w sposób wyważony i bezpretensjonalny, w stylu, który pasuje do materiału. Tworzy też dobre dialogi. Orjan Greiff Johnsen
Christer Mjaset (ur. 1973) jest lekarzem i pisarzem młodego pokolenia. Dotychczas wydał cztery książki, w tym dwa zbiory opowiadań - z czego pierwszy, En dans der veien slutter (Taniec u końca drogi) z 2003 jest zarazem jego debiutem literackim. W swoich powieściach Mjaset umiejętnie łączy wiedzę lekarską z kunsztem literackim. Cechuje go narracyjna rzetelność i przywiązanie do detali. Jego opowiadania, podobnie jak powieści, są wielowątkowe, z bogatą galerią postaci i skomplikowaną intrygą.

Książka „To Ty jesteś Bobbym Fischerem” - oprawa miękka - Wydawnictwo SAW Smak Słowa.

Książka posiada 246 stron i została wydana w 2016 r.

Oceń, napisz recenzję/opinię [+]
  Bądź pierwszy - napisz opinię, recenzję o książce "To Ty jesteś Bobbym Fischerem"
Christer Mjaset - autor m.in.:
Białe kruki - okładka książki
Białe kruki Christer Mjaset;
Produkty podobne:
Dziewiętnaście sekund - okładka książki
Dziewiętnaście sekund Pierre Charras
Zapomnij o mnie - okładka książki
Zapomnij o mnie Roma Nowicz
Przysięgam Ci miłość - okładka książki
Przysięgam Ci miłość Karolina M. Buczak
Idealny jak diabli - okładka książki
Idealny jak diabli S.C. Alekto
Moja kuchnia pachnąca bazylią - okładka książki
Moja kuchnia pachnąca bazylią Tessa Capponi-Borawska